Вживання деяких продуктів допомагає зберігати спокій і врівноваженість під час стресу. Фахівці радять включати їх в раціон, щоб справлятися з повсякденними навантаженнями.

Горіх. Всі види горіхів містять велику кількість вітамінів групи В і вітамін Е, а також калій і магній. Вітаміни групи В важливі для нервів і концентрації уваги. Калій регулює частоту серцевих скорочень і артеріальний тиск – його достаток забезпечує спокійний пульс навіть при стресі.

Банан. У них багато магнію – мінералу, незамінного для правильного функціонування і зміцнення нервів. Дефіцит магнію змушує нас нервувати і призводить до безсоння.

Яйце. Яєчний жовток засуджується через його холестерину. Але інші інгредієнти яєць з лишком компенсують цей негативний аспект. Цей продукт є кращим природним джерелом вітаміну В12: дана біосубстанція захищає серце і нерви, заспокоює і сприяє концентрації.

Читайте також:  Зупинка серця може статися зі збільшенням фізичних навантажень

Цитрусові. Вони у великій кількості містять антиоксиданти, особливо вітамін С. Ці речовини зміцнює печінку, гарний стан якої особливо важливо під час стресу, адже саме печінка відфільтровує токсини і допомагає протистояти всьому, що напружує нерви.

Бобові. Квасоля і сочевиця містять багато магнію і кальцію, що допомагає краще протистояти стресу і залишатися розслабленими.

Шоколад. Темний шоколад заспокоює і знижує рівень гормонів стресу, таких як кортизол. Він забезпечує організм «амінокислотою радості» триптофаном. Потрапляючи в організм, триптофан переробляється в серотонін – один з найважливіших гормонів і найактивніших нейромедіаторів, що забезпечують нам психічну стабільність.

Вівсянка. Вона містять магній, залізо і вітаміни групи В – цей комплекс ефективно захищає від негативних наслідків стресу.

Читайте також:  Лікар порадила не їсти деякі продукти при застуді

Сухофрукти. Магній, калій, вітаміни групи В і флавоноїди зміцнюють серце і нерви, роблячи їх несприйнятливими до стресу. Абрикоси, яблука, фініки та інжир особливо підходять в якості сухофруктів.

Молочні продукти. Молоко і йогурт містять не тільки цінний білок, а також вітаміни групи В і природні фосфоліпіди, які підвищують рівень серотоніну і запобігають нервозність.

Трав’яний чай. Валеріана, звіробій, апельсиновий колір, м’ята і липовий цвіт-кращі лікарські трави для розслабляючого чаю. Найкраще пити трав’яний чай щодня і міняти його – наприклад, один тиждень пити м’яту, один тиждень валеріану і так далі.

Джерело: МедікФорум