Пам’ять є цінним джерелом інформації будь-якої людини. У головному мозку зберігається така кількість інформації, але не завжди про них згадуєш в потрібний момент. Сьогодні ми розповімо, як можна стимулювати діяльність головного розумового органу людини, а отже, і поліпшити пам’ять.

Напевно, кожен помічав, що його друг або родич пам’ятає щось краще за нього самого, навіть якщо подія стосується його життя. Хтось дійсно може на льоту запам’ятовувати інформацію, іншим потрібно чимало часу, щоб деталі були засвоєні до кінця. Пам’ять — це унікальне сховище уявлень людини про її попередній досвід. При цьому образи, інформація і відтворення їх в подальшому є індивідуальними і залежать від пройденого досвіду людини.

Пам’ять буває короткочасною і довготривалою. Наприклад, тільки що ви пам’ятали фразу, сказану мамою, а через годину-дві навіть не згадайте, про що йшла мова в діалозі з нею. Справа в тому, що короткочасна пам’ять вкрай мала за обсягом. Можна назвати її лише тимчасовим сховищем. А іноді відомості відкладаються в голові надовго. Це можна віднести до довготривалої пам’яті, яка може зберігатися навіть все життя, достатньо лише напружити мізки, щоб це згадати. В ідеалі довгострокова пам’ять являє собою надзвичайно важливу інформацію, яка необхідна для вирішення різних життєвих завдань. Але буває і так, що туди потрапляють і незначні відомості. А ще є оперативна пам’ять, яка зберігається до тих пір, поки це потрібно. Наприклад, багато хто знає, що після іспитів вивчене відразу ж забувається. Це і є ті відомості, які зберігалися до необхідного моменту. Саме про розвиток такої пам’яті сьогодні піде мова, щоб тимчасові дані потрапляли в довгострокову пам’ять.

Читайте також:  Вуглеводи проти жиру: 5 вуглеводних продуктів, які можуть зменшити живіт
Читання

Читання є самим першим і важливим правилом для збереження гарної пам’яті. Мова не йде про блоги або стрічки в соціальних мережах. Краще читати книги, нехай навіть белетристику. Адже тільки романи, детективи та інші літературні жанри здатні подарувати людині багатий словниковий запас і розширити кругозір. Але не тільки це — книголюбу забезпечена хороша пам’ять. Навіть пара книг в місяць допоможуть людині в вирішенні цієї проблеми.

Напруга пам’яті

Напружуйте пам’ять, якщо ви щось забули — слово, цифру, дату. Не потрібно лізти за допомогою в гугл, довідник або за порадою до знайомого. Пару-трійку хвилин позгадуйте те, що забули. Ви помітите, як поліпшується пам’ять.

Запам’ятовування віршів

Вірші можуть допомогти у формуванні міцної і надійної пам’яті. Не треба їх писати, а от згадати класиків не буде зайвим. Пушкін, Леся Українка, Шевченко — вибір у вас просто незліченний. Так і розширите кругозір, і пам’ять «підкачаєте». Якщо вам складно починати з таких творів, то можна вчити дитячі вірші і поступово переходити до більш складних поетичних вишукувань.

Іноземні мови

На якості пам’яті безпосередньо впливають і іноземні мови. Завдяки вивченню їх можна істотно розширити межі головного мозку. Наприклад, можна почати з вивчення простих іноземних слів кожен день, потім переходити до пропозицій, формувати цілі фрази і тексти.

Читайте також:  Вчені назвали напій, які знижує ризик деменції
Якісний сон

Людському розуму, як і тілу, необхідний відпочинок. Якщо ви думаєте, що ми спимо тільки для того, щоб не відчувати фізичну втому, трохи помиляєтеся. Справа в тому, що мозку теж потрібен якісний відпочинок. Як правило, восьми годин сну на добу цілком достатньо для відновлення. Також існує думка, що під час сну пам’ять починає зміцнюватися. Не даремно адже ще наші бабусі радили класти під подушку підручники, щоб за ніч інформація до іспиту або заліку засвоїлася краще.

Нова інформація

Як це ні дивно, але нова інформація дозволить вам значно поліпшити пам’ять. Адже її тренування полягає як раз в тому, щоб щось пізнавати. Кожен день потрібно дізнаватися щось нове. Для цього можна дивитися пізнавальні передачі по телебаченню, читати різні книги або навіть зустрічатися з новими людьми, імена яких теж доведеться запам’ятовувати.

Стимуляція пам’яті запахами

Запахи теж запам’ятовуються. Коли ви відчуваєте той або інший аромат, в голові утворюються різні образи, пов’язані з ним. Тому не буде зайвим запам’ятовувати запахи і кожен раз, коли потрібно, пробуджувати пам’ять саме таким способом.

Математика

Пам’ятаєте, як навчали таблиці множення в першому класі? Саме це легкий спосіб запам’ятовувати багато інформації. Робота з числами допоможе прокачати пам’ять, недарма у математиків вона відмінна. Вирішуйте різні задачі, формули, приймайте нестандартні рішення. Можна почати з задачника за перший клас і з кожним днем заглиблюватися далі і далі.

Читайте також:  Лікар розповіла, як полегшити симптоми весняної алергії
Розвиток уяви

Саме уява може допомогти в розвитку пам’яті. Необхідно над ним теж працювати. Зокрема, уявляйте різні образи — казкових героїв, фрукти і овочі, згадуйте недавні події, програвайте в голові портрети людей. Адже головний мозок працює саме з образами, що допомагає в запам’ятовуванні різної інформації. Саме так можна розвинути пам’ять.

Рух

Руху дозволяють запам’ятовування інформації. Це не секрет, що завдяки спорту, танців, навіть елементарним прогулянкам на свіжому повітрі можна поліпшити кровообіг. Це стосується і головного мозку, в якому активізуються психічні процеси, що дозволяють забезпечити сприйняття, відтворення і переробку інформації.

Рукоділля

Це заняття дозволить активізувати пам’ять і роботу головного мозку. І не треба думати, що це бабусине заняття. Воно відмінно справляється з тренуванням пам’яті.

Правильне харчування

Не повірите, але для стимуляції головного мозку і пам’яті важливо те, що знаходиться у вашому раціоні. Так, відмінними помічниками в цьому плані будуть рослинні масла, овочі, яйця, морепродукти і злаки. До речі, шматочок шоколаду теж може змусити працювати мозок.

Не зубріть

Не потрібно постійно зубрити ту чи іншу інформацію. Це найгірший спосіб тренування пам’яті. Так ви не запам’ятовуєте образи, а просто вивчайте те, що знадобиться лише «до завтра». Запам’ятовування має бути навічно. Тому потрібно вчити так, щоб кожне слово мало якийсь сенс для вас.