Вівсяна каша вважається однією з найздоровіших страв на сніданок. Злак багатий клітковиною, корисними вуглеводами і необхідними поживними речовинами. Крім того, це ідеальна основа, щоб додати до неї горіхи, йогурт або насіння. Але щоб отримати від ранкової каші ще більше користі, важливо враховувати, яка саме вівсянка використовується для її приготування.

Експерти зі здорового харчування рекомендують вживати цільнозерновий різаний овес, також відомий як steel-cut або ірландська вівсянка. Це крупа з цільного зерна, яку нарізають на дрібні шматочки, а не розгортають в пластівці.

“Овес steel-cut-найменш оброблена форма [тип вівса] і кращий варіант з точки зору здоров’я. Волокна в ньому дуже корисні для здоров’я кишечника, гормонального балансу і контролю ваги”, – розповіла лікар-дієтолог Кайлі Іванір.

При цьому найменш корисними вважаються вівсяні пластівці швидкого приготування, оскільки вони піддаються найбільшій обробці на етапах виробництва. За словами фахівця, ідеальний варіант – купити органічний овес, так як він не обробляється токсичними пестицидами.

Що стосується способів приготування каші, то Іванір порадила замочувати овес у воді на ніч. Вранці воду потрібно злити, після чого можна готувати кашу звичним способом. “Замочений на ніч овес легше перетравлюється, крім того, в ньому падає рівень фітинової кислоти, що допомагає вашому організму краще засвоювати поживні речовини”, – пояснила вона. Дієтолог додала, що замочування вівса також збільшує кількість стійкого крохмалю, який допомагає довше зберігати відчуття ситості і живить корисні мікроби в кишечнику.