Часто буває так, що жінки самі як підозрюють, що у них щось не так гаразд зі здоров’ям. Але їм навіть страшно поговорити про це з лікарем. Правда, бувають особливі випадки, і довіряти необхідно в цьому випадку саме своїм інстинктам. Люди часто упускають момент початку ракового захворювання, навіть ігнорують явні симптоми хвороби, що може виявитися вкрай шкідливим у довгостроковій перспективі. Пропонуємо вашій увазі 14 симптомів онкології, які не варто ігнорувати жінкам.

Симптоми раку у жінок

1. Хронічний кашель, болі в грудній клітці, свистяче дихання або задишка

Існує кілька типів раку, до яких відноситься пухлина легенів і лейкоз, при яких виникає сильний кашель або розвивається бронхіт. Деякі пацієнти звертають увагу на те, що біль при цьому поширюється вгору по плечу і може віддавати в руку.

2. Зміни в області грудей

Більшість грудочок в м’якій частині жіночих грудей не є раком. Однак, це не означає, що людина не повинна обстежитися. Можуть бути й інші зміни. Вони стосуються сосків. Ті раптом інвертуються, з них йдуть виділення, шкіра стає рябою, зморщується (часто утворюються так звані апельсинові кірки), спостерігається лускатість або почервоніння соска або самої шкіри молочної залози.

3. Набрякання лімфатичних вузлів, утруднення ковтання

Якщо у вас набрякли лімфатичні вузли або ви відчуваєте утруднене ковтання, то це може вказувати на рак лімфатичних вузлів або травного тракту. У будь-якому випадку ця симптоматика вимагає оперативного втручання лікаря.

4. Здуття живота, кровотеча або кров в калі і сечі

Для жінки природна кровотеча, якщо це місячні. Через кілька днів вона проходить. Однак, якщо не проходить через тиждень або два, тоді час звернутися до лікаря. Особливо небезпечна кровотеча, якщо вона супроводжується незапланованою втратою ваги. Це може вказувати на рак яєчників, товстої кишки, сечового міхура або нирки.

5. Зміни шкіри

Якщо родимка змінила форму, колір, розмір, то не зволікайте з візитом до лікаря. Це може бути симптом раку шкіри.

6. Тривала печія

Стрес, алкоголь або занадто багато їжі здатні викликати печію. Змініть свій раціон харчування на пару тижнів і поспостерігайте, поки вона не пройде. В іншому випадку у вас може розвиватися рак шлунка, стравоходу або яєчників.

7. Постійна слабкість, втома

Багато жінок знемагають від напруженого способу життя. Однак, якщо хронічна втома не йде довгий час — пора звернутися до онколога.

8. Зміни в порожнині рота

Якщо ви курите, будьте напоготові, адже у вас можуть з’явитися білі плями у роті або на губах. Це ознака раку порожнини рота.

9. Болі в спині

Постійні болі в спині можуть сигналізувати про різновиди раку мозку, кісток, печінки, молочної залози та інших його видів. Якщо ваша спина продовжує боліти більше місяця, звертайтеся до лікаря.

10. Зміни в нігтях

Нез’ясовні зміни у нігтях можуть також вказувати на онкозахворювання. Будьте напоготові, якщо змінився колір нігтів — став білим або світло-кривавим, з коричневою або чорною смужкою, або просто під нігтем додалася чорна точка. Це можуть бути ознаки раку легенів.

11. Біль в животі на тлі депресії

Незрозумілі болі в животі при депресії можуть означати рак підшлункової залози. Якщо біль не проходить пару тижнів, було б гарною ідеєю в будь-якому випадку звернутися до лікаря.

12. Часті інфекції або лихоманки

Висока температура, яку не можна пояснити, свідчить про те, що у людини може розвиватися лейкемія, або рак крові.

13. Неприродні виділення

Якщо ви відчули якийсь неприродний запах з піхви і помітні явні виділення, тоді це симптом раку шийки матки. Краще не займатися самолікуванням і підбирати собі ліки, звертайтесь до лікаря. Принаймні, це може бути якась інфекція.

14. Незрозуміла втрата ваги

Майже всі мріють, щоб їх зайві кілограми просто відвалювалися, але втратити більше десяти кілограмів без яких-небудь змін у раціоні харчування — це вже проблема. Більшість незрозумілих втрат ваги — це ще не рак, можуть бути, наприклад, проблеми зі щитовидною залозою. Але втрата ваги і розвиток онкології взаємопов’язані, якщо у вас рак легень, підшлункової залози, товстої кишки.

Будьте вкрай уважні, якщо щось з наведеного списку ви знайшли у себе. Рак – це патологічний процес, не втрачайте жодного симптому. Ставтеся до свого здоров’я уважно!

Джерело: HeadInsider