Коли Ви народили дитину, то всі помисли і вся активність зосереджені тільки на ньому. Це правильно і дуже корисно для малюка і для мами. Але через місяць-два після пологів потрібно буде згадати про чоловіка. Секс після пологів – тема з багатьма питаннями.

Секс після пологів – це коли?

Гінекологи не рекомендують займатися сексом в перші 6 тижнів після пологів. Це відноситься і до пестощів без проникнення статевого члена в піхву. Крім того, що в цей час можна легко занести інфекцію в матку, також висока ймовірність маткової кровотечі. Якщо в пологах були розриви, є шви, то час утримання продовжується до трьох-чотирьох місяців (залежно від рекомендацій лікаря).

У кожному разі, після пологів слід в першу чергу відвідати гінеколога.

Чи буде боляче?

Процес пологів з усім багатством відчуттів особливо чітко пам’ятається в перші кілька місяців. Якщо пологи були першими, то жінка особливо гостро переживає зміни в своєму тілі. Якщо в процесі народження дитини була порушена цілісність родових шляхів, жінка може побоюватися болю, або що розійдуться шви. Знову ж: якщо Ви були у лікаря, і почули від нього, що все в порядку – побоюватися не варто.

Читайте також:  Как правильно выбрать хороший антисептик для рук?

Відчуття першого сексу після пологів можуть бути не дуже приємними. Піхва суха через недостатню активність залоз. Це обумовлено гормональним фоном. Тому слід купити спеціальну змазку, вона буде допомагати Вам в найближчі півроку.

Не лякайте особливо свого чоловіка, але попросіть його бути ніжнішим. Все ж родові шляхи поки ще недостатньо еластичні, і можуть травмуватися при різких рухах.

секс після пологів

Секс не в радість

У перший час після пологів Ви можете не випробовувати всіх звичних відчуттів під час сексу. Є кілька причин, які це пояснюють. По-перше, родові шляхи ще не прийшли в тонус, крім того, Ви повинні розуміти, що так, як до пологів, вже не буде. Піхва в будь-якому випадку не зможе скоротитися до колишніх розмірів, але в загальному до цього можна прагнути. Вправи Кегеля допоможуть зміцнити м’язи тазового дна і повернуть тонус піхви. Але є й бонус: часто після народження дитини жінка стає більш чуттєвою, і після відновлення Ваші сексуальні відчуття можуть стати багатшими.

Читайте також:  Как правильно выбрать хороший антисептик для рук?

Недолік статевих гормонів, які відповідають за сексуальне бажання і задоволення, також знижує інтенсивність відчуттів під час сексу. Це триватиме, як мінімум, півроку, але це час для молодої мами зазвичай пролітає непомітно.

Емоційно та фізично Вам більше зараз хочеться бути з дитиною. Це природно. Але природні процеси можуть йти в розріз з бажаннями чоловіка. Тут можуть бути нерозуміння і образа з обох сторін. Тому слід обговорити ситуацію з чоловіком. Якщо Вас ображає його наполегливість, поясніть чому. У свою чергу, вислухайте його позицію. Дитина має бути тією ланкою, яка зміцнює союз, а не робить його слабкішим.

секс після пологів

Що вибрати: секс чи поспати?

Це найболючіше питання для молодих батьків. Адже жінка може і не потребувати в сексі перший час після пологів, а постійна втома буде хилити в сон. Будь-який вільний час сприймається при цьому як бонус, і витратити його хочеться на щось особливо важливе. Відпочивати годувальниці потрібно, щоб було достатньо молока і сил. У підсумку близькість з чоловіком йде на найдальший план.

Що з цим робити? Вибирайте час вдень, коли Ви зможете відпочити разом з дитиною. Не виснажуйте себе домашньою роботою, прийміть допомогу бабусь, або, по можливості, делегуйте деякі обов’язки чоловікові. При останньому виборі ви виграєте двічі. По-перше, менше втомитеся. По-друге, чоловікові буде простіше зрозуміти, чому Ви постійно втомлена.

Читайте також:  Как правильно выбрать хороший антисептик для рук?
Груди годуючої мами

Як поступати з грудьми під час сексу? Загалом, жорстких рекомендацій на це рахунок немає. Але є кілька важливих моментів. Початок годування пов’язано зазвичай з травмами сосків, і роздратування їх у період сексуальної близькості може бути неприємним або болючим. Крім того, через тріщини і садна на сосках в груди може проникнути інфекція. Молоко – дуже хороше середовище для її розмноження, і можна отримати мастит. Розширені молочні протоки будуть хорошими вхідними воротами для інфекцій та без наявності будь-яких травм. Груди, наповнені молоком, не можна придавлювати і м’яти: так можна нанести травму. І не потрібно забувати про гігієну: після сексу потрібно буде вимити соски і ареоли.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
ВІТАМІНИ ПІСЛЯ ПОЛОГІВ

ЯК СХУДНУТИ ПІСЛЯ ПОЛОГІВ

РОЗМІР ПІХВИ І ІНТИМНЕ ЖИТТЯ