Коли Ви народили дитину, то всі помисли і вся активність зосереджені тільки на ньому. Це правильно і дуже корисно для малюка і для мами. Але через місяць-два після пологів потрібно буде згадати про чоловіка. Секс після пологів – тема з багатьма питаннями.

Секс після пологів – це коли?

Гінекологи не рекомендують займатися сексом в перші 6 тижнів після пологів. Це відноситься і до пестощів без проникнення статевого члена в піхву. Крім того, що в цей час можна легко занести інфекцію в матку, також висока ймовірність маткової кровотечі. Якщо в пологах були розриви, є шви, то час утримання продовжується до трьох-чотирьох місяців (залежно від рекомендацій лікаря).

У кожному разі, після пологів слід в першу чергу відвідати гінеколога.

Чи буде боляче?

Процес пологів з усім багатством відчуттів особливо чітко пам’ятається в перші кілька місяців. Якщо пологи були першими, то жінка особливо гостро переживає зміни в своєму тілі. Якщо в процесі народження дитини була порушена цілісність родових шляхів, жінка може побоюватися болю, або що розійдуться шви. Знову ж: якщо Ви були у лікаря, і почули від нього, що все в порядку – побоюватися не варто.

Читайте також:  Ботокс волосся плюси й мінуси

Відчуття першого сексу після пологів можуть бути не дуже приємними. Піхва суха через недостатню активність залоз. Це обумовлено гормональним фоном. Тому слід купити спеціальну змазку, вона буде допомагати Вам в найближчі півроку.

Не лякайте особливо свого чоловіка, але попросіть його бути ніжнішим. Все ж родові шляхи поки ще недостатньо еластичні, і можуть травмуватися при різких рухах.

секс після пологів

Секс не в радість

У перший час після пологів Ви можете не випробовувати всіх звичних відчуттів під час сексу. Є кілька причин, які це пояснюють. По-перше, родові шляхи ще не прийшли в тонус, крім того, Ви повинні розуміти, що так, як до пологів, вже не буде. Піхва в будь-якому випадку не зможе скоротитися до колишніх розмірів, але в загальному до цього можна прагнути. Вправи Кегеля допоможуть зміцнити м’язи тазового дна і повернуть тонус піхви. Але є й бонус: часто після народження дитини жінка стає більш чуттєвою, і після відновлення Ваші сексуальні відчуття можуть стати багатшими.

Читайте також:  Подологія та дерматологія: спільний вплив косметики для ніг на шкіру

Недолік статевих гормонів, які відповідають за сексуальне бажання і задоволення, також знижує інтенсивність відчуттів під час сексу. Це триватиме, як мінімум, півроку, але це час для молодої мами зазвичай пролітає непомітно.

Емоційно та фізично Вам більше зараз хочеться бути з дитиною. Це природно. Але природні процеси можуть йти в розріз з бажаннями чоловіка. Тут можуть бути нерозуміння і образа з обох сторін. Тому слід обговорити ситуацію з чоловіком. Якщо Вас ображає його наполегливість, поясніть чому. У свою чергу, вислухайте його позицію. Дитина має бути тією ланкою, яка зміцнює союз, а не робить його слабкішим.

секс після пологів

Що вибрати: секс чи поспати?

Це найболючіше питання для молодих батьків. Адже жінка може і не потребувати в сексі перший час після пологів, а постійна втома буде хилити в сон. Будь-який вільний час сприймається при цьому як бонус, і витратити його хочеться на щось особливо важливе. Відпочивати годувальниці потрібно, щоб було достатньо молока і сил. У підсумку близькість з чоловіком йде на найдальший план.

Що з цим робити? Вибирайте час вдень, коли Ви зможете відпочити разом з дитиною. Не виснажуйте себе домашньою роботою, прийміть допомогу бабусь, або, по можливості, делегуйте деякі обов’язки чоловікові. При останньому виборі ви виграєте двічі. По-перше, менше втомитеся. По-друге, чоловікові буде простіше зрозуміти, чому Ви постійно втомлена.

Читайте також:  Поширені дерматологічні проблеми про які потрібно знати
Груди годуючої мами

Як поступати з грудьми під час сексу? Загалом, жорстких рекомендацій на це рахунок немає. Але є кілька важливих моментів. Початок годування пов’язано зазвичай з травмами сосків, і роздратування їх у період сексуальної близькості може бути неприємним або болючим. Крім того, через тріщини і садна на сосках в груди може проникнути інфекція. Молоко – дуже хороше середовище для її розмноження, і можна отримати мастит. Розширені молочні протоки будуть хорошими вхідними воротами для інфекцій та без наявності будь-яких травм. Груди, наповнені молоком, не можна придавлювати і м’яти: так можна нанести травму. І не потрібно забувати про гігієну: після сексу потрібно буде вимити соски і ареоли.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
ВІТАМІНИ ПІСЛЯ ПОЛОГІВ

ЯК СХУДНУТИ ПІСЛЯ ПОЛОГІВ

РОЗМІР ПІХВИ І ІНТИМНЕ ЖИТТЯ