Існує досить простий спосіб, як дізнатися про стан здоров’я людини, лише поглянувши уважніше на її ступні. За словами доктора Джейн Андерсен, по ступнях можна визначити навіть наявність таких хвороб, як діабет, як і інші порушення в організмі людини.

Насправді, ступні людини володіють достатньою інформацією для діагностики різних захворювань. Ступні містять 25% від усіх кісток нашого тіла, і в кожній присутні 33 суглоба. Крім цього, в ступнях розташовані безліч сухожиль, м’язів і зв’язок. Кількість нервових закінчень і кровоносних судин також досягає величезної величини, і вони безпосередньо пов’язані з серцем, хребтом і мозком. Для того щоб вивчити всі потенційні загрози, розглянемо 18 ознак поганого здоров’я, виходячи зі стану ступень.

Що ступні можуть розповісти про ваше здоров’я

1. Занурені нігті в шкіру пальців ніг, що нагадують форму ложки

Така форма може позначати наявність анемії (дефіцит заліза). Причиною анемії є недостача гемоглобіну в кров’яних клітинах, відповідального за надходження кисню. Щоб застерегти себе від такого захворювання, необхідно скласти повний аналіз крові. Також консультація та обстеження у фізіотерапевта допоможуть підтвердити діагноз і виявити справжні причини анемії.

2. Відсутність волосся на ногах і пальцях ніг

Неправильна функціональність кровообігу в організмі може стати причиною, чому на ногах або на пальцях ніг відсутнє волосся. При розвитку атеросклерозу, наприклад, серце перестає підкачувати кров у всі необхідні області тіла, і в наслідок цього на ногах і пальцях волосся зупиняє свій ріст.

В добавок до цього, в районі ступні в такому випадку дуже важко відчувається пульс, що також є результатом поганого кровообігу. У таких ситуаціях лікарі рекомендують лікувати судини нижніх кінцівок.

3. Часті судоми ніг

При судомах в ступні людина відчуває різкий біль, що з’являється в результаті затиснення м’язів. Таким чином організм показує, що ви зневоднені і має місце сильне навантаження на ступні. Занадто часті судоми свідчить про нестачу калію, магнію і кальцію в організмі. Особливо часто таким спазмів піддаються вагітні в останні три місяці періоду.

Це відбувається в результаті збільшеної циркуляції крові. Якщо ви відчуваєте судоми, зігніть потрібну ногу і зробіть невеликий масаж в тій області, де відчуваєте біль. Ще один спосіб – прикласти лід. Щоб уникнути судом, слід додати у свій раціон продукти, що містять калій, наприклад, молоко.

4. Дрібні і погано загоюються рани на нижній частині стопи

Така ознака означає наявність діабету. Високий рівень глюкози в крові призводить до того, що нервові закінчення на ступні пошкоджуються. Необхідно ретельно обробляти такі ранки, інакше занедбаний їх стан призведе до жахливих наслідків, аж до ампутації ступні (особливо у хворих на діабет).

При виявленні такого роду ранок слід негайно звернутися до лікаря, щоб пройти повне медичне обстеження. Людям, які страждають на діабет, рекомендується перевіряти стан своїх ступень кожен день.

5. Холодні ступні

Жінки частіше, ніж чоловіки, скаржаться на такого роду симптом. Дана проблема може бути викликана якимись неполадками в щитовидній залозі. Жінки мають меншу температуру тіла і тому більш вразливі до холодів, ніж чоловіки. Особливо після сорока років проблеми зі щитовидною залозою можуть викликати порушення в механізмі регуляції температури тіла і в метаболічному процесі.

Холодні ступні також вказують на погану циркуляцію крові. Щоб позбутися такого симптому, в даному випадку добре підійде одяг, зроблений з натуральних матеріалів, здатних зберігати тепло. Якщо виникає сильний дискомфорт при наявності холодних стоп, зверніться до лікаря.

6. Товсті, жовті і занадто рівні нігті на пальцях ніг

Це означає, що під нігтями орудує грибкова інфекція. Існує термін оніхомікоз — хвороба, яка здатна розвиватися роками. Якщо занадто пізно її виявити, то інфекція може переміститися і на пальці рук. Попадання її в організм може негативно вплинути на його роботу, особливо якщо ви маєте складні захворювання (діабет). Необхідно звернутися до лікаря, який призначить спеціальні протигрибкові препарати. Існує також ризик хірургічного втручання при особливо запущених випадках.

7. Великий палець, опухлий до величезних розмірів

Це в більшості випадків симптом подагри. Подагра – хвороба, що викликається порушенням обміну речовин. Вона також є своєрідною формою артриту, що виникає в результаті надлишку сечової кислоти в організмі. Сама ж кислота — натуральна субстанція, яка формує голчасті кристали при низьких температурах. У разі виявлення опухлого великого пальця, слід негайно звернутися до лікаря, який зможе прописати спеціальну дієту, щоб контролювати напади подагри.

8. Втрата чутливості обох стоп

Симптом периферичної невропатії, або ж відсутність чутливості, поряд з поколюванням в ступнях, можуть вказувати на серйозне захворювання. При цьому не виключається і пошкодження нервової системи. Така хвороба може викликатися діабетом або алкогольною залежністю. Відчувши такі поколювання, або ж втрату чутливості, негайно зверніться до лікаря за допомогою.

9. Пошкоджена шкіра між пальцями ніг

Найчастіше така проблема свідчить про ревматоїдний артрит або остеоартрит. Ці захворювання проявляються у дрібних суглобах, особливо в костяшках пальців. Для правильного лікування необхідно постійне медичне спостереження. Радує те, що на сьогодні вже створено досить багато терапевтичних методик та медикаментів для зняття болю і відновлення функціональності суглобів при ревматоїдному артриті.

10. Нігті на ногах покриті ямочками

Такий симптом сигналізує про наявність псоріазу. Велика кількість маленьких ямок з’являються часто саме при цьому захворюванні. Люди, які страждають на псоріатичний артрит, мають схожі маленькі дірочки. Рекомендується звернутися до лікаря у разі виявлення таких симптомів. У вирішенні даної проблеми може знадобитися серйозне лікування. Сучасна медицина володіє достатньою кількістю препаратів і методик, що дозволяють вилікувати хворобу.

11. Неможливо підвестися на п’ятах

Відвисла стопа – проблема, що виникає при ураженні малогомілкового нерва. Такий симптом може вказувати на пошкодження в певних областях спинного мозку, хоча сама проблема знаходиться саме в стопах. У випадку порушень при ходьбі, коли важко наступати на п’яти, або ви відчуваєте сильний біль, зверніться до лікаря за консультацією.

12. Суха, лущиться шкіра на стопах

Суху шкіру на стопах може викликати епідермофітія стоп – грибкова інфекція, при якій стопи покриваються пухирями. Подібну інфекцію можна вилікувати самостійно, при цьому необхідно частіше мити ноги, витираючи їх насухо. Існують також спеціальні порошки, які додаються в шкарпетки або взуття. Якщо ж інфекція не проходить, зверніться до лікаря за рецептами ліків, які допоможуть вам її вивести.

13. Пальці ніг змінили колір

Цей випадок більш відомий як феномен Рейно, або віброхвороба, коли пальці ніг знаходять білий колір, а пізніше синіють. Це відбувається через невеликі спазми в кровоносних судинах. Жінки піддаються більшому ризику її виникнення, ніж чоловіки. Вікова категорія прояву хвороби — від 25 до 40 років. Для лікування хвороби Рейно слід відвідати лікаря, який припише препарати, що сприяють розширенню судин.

14. Сильні болі в стопі при ходьбі

Втомний перелом, або ж маршова стопа – явище, яке супроводжується переломом кісток стопи. Такі переломи виникають часто і якщо не вчасно звернутися до лікаря, це може призвести до серйозних проблем зі здоров’ям. Одна з таких – остеопенія, хвороба, при якій знижується щільність кісткової тканини і її міцність. В основному, остеопенія пов’язана з дефіцитом вітаміну D і кальцію в організмі. Швидка реакція і своєчасна консультація лікаря допоможе подолати проблему, а також позбутися від серйозних наслідків у майбутньому.

15. Кінцеві фаланги пальців ніг потовщені

При такому потовщенні пальці не здатні нормально згинатися, набуваючи при цьому форму «барабанних паличок» (або ж «Пальці Гіппократа» — хвороба, описана ще 2000 років тому великим цілителем). Такий симптом може повідати про наявність різних хронічних, серцево-судинних або кишкових захворювань. Лікування проблеми залежить від чинників, що лежать в основі захворювання. Це означає, що весь план лікування повинен бути під контролем лікаря.

16. Стріляючий біль у п’ятах

Підошовний фасцит пояснює стріляючий біль у п’ятах. Це відбувається в результаті запального процесу сполучної тканини. Причиною захворювання є дуже великі фізичні навантаження на ноги, але дані симптоми можуть з’являтися у любителів ходити босоніж. Поміняйте своє взуття на більш низьке, з твердою підошвою. Якщо ж біль не проходить, відвідайте лікаря-ортопеда, і слідуйте його інструкціям.

17. Поганий запах

Неприємний запах від ніг, часто є причиною гіпергідрозу (посилена пітливість). Стопи містять більшу кількість потових залоз (250 000 на кожній ступні), ніж інші органи людського організму. Поганий запах ніг часто посилюється від носіння синтетичних шкарпеток, які збільшують пітливість, або від незручного взуття. Для того, щоб позбутися від проблеми, необхідно щодня мити ноги антибактеріальним милом. Допомагають також спеціальні антиперспіранти для підошов.

18. Проблеми з ногами через старе взуття

Взуття, яке служить вам більше двох років, або в якому ви проходили більше 600 км, абсолютно непридатне для подальшого носіння. Старе взуття не підтримує ваші ступні належним чином. Через це деякі фахівці навіть стверджують, що воно провокує появу різних хвороб ніг. Рекомендується придбати нове і більш зручне взуття.

Джерело: HeadInsider