Імунітет може погіршитися, якщо не дотримуватися якихось певних правил. А якщо піддаватися шкідливим звичкам, то ще більше. І мова йде не про куріння або алкоголь, а про більш повсякденні речі.

Звичка №1: брак сну

Всі знають, що організму потрібно не менше 7-8 годин сну, щоб він повністю відпочив і зарядився енергією. Але багато хто не відповідає даній нормі. Подібна звичка спати недостатньо – може погубити імунітет. Поки ми спимо, активізується частина імунної системи, котра відповідальна за виявлення вірусів і бактерій, розвиток механізмів, що захищають організм від їх дії. Тобто від нестачі сну імунітет не справляється. Так що варто спати більше, щоб не погубити імунітет.

Читайте також:  Соняшникова олія названа серед корисних продуктів для зниження ризику тромбів

Звичка №2: недостатньо активності

Хтось любить активність, інші вважають за краще пасивний відпочинок. Але останні можуть погубити свій імунітет таким чином. Якщо в цілому в їх житті буде недостатньо активності, то велика ймовірність погіршення стану здоров’я і самопочуття. Іноді навіть походи в спортзал можуть не врятувати ситуацію.

Звичка №3: замкнутість

Зараз багато людей люблять позначати себе соціофобами і інтровертами. Навколо тільки такі люди. Брак дружнього спілкування може негативно позначитися на імунітеті. Адже відсутність таких відносин загрожує відсутністю вироблення окситоцину – гормону, що робить нас щасливішими і позитивно впливає на імунітет.

Читайте також:  Лікар пояснив, що станеться, якщо проковтнути жуйку

Звичка №4: стрес

Від стресу страждає весь організм, в тому числі імунітет. Фізичне і нервове напруження можуть негативно позначитися на роботі імунної системи. Якщо організм регулярно піддається таким навантаженням, то спостерігається зниження імунітету.

Звичка №5: шкідливі звички і неправильне харчування

Алкоголь, куріння, наркотики – як відомо, всі вони негативно впливають на імунітет. А про користь правильного харчування теж багато чули. Не варто зловживати трансжирами, ковбасними виробами, випічкою, напівфабрикатами, спиртним. А ось рослинної і корисної їжі має бути в раціоні більше-горіхи, крупа, зерна, фрукти і овочі, рослинні олії повинні бути присутніми в меню.

Читайте також:  Чотири проблеми із травленням, які говорять про те, що печінка майже не функціонує

Звичка №6: ліки

Зловживання лікарськими препаратами навпаки може привести до проблем зі здоров’ям. У багатьох є звичка пити таблетки відразу, як щось заболить. Медики запевняють, що приймати медикаменти варто тільки тоді, коли їх призначає лікар. До того ж бути дуже обережними з будь-якою таблеткою.