Невролог Наталія Шиндряєва: прийом валеріанки або собачої кропиви при труднощах із засипанням загрожує розвитком стійких порушень сну.

Невролог Шиндряєва зауважила в інтерв’ю, що приймати рослинні гіпнотики для боротьби з безсонням небезпечно. Такий прийом може сприяти формуванню залежності та підірвати режим сну.

«Важливо пам’ятати, що будь-які снодійні засоби, навіть рослинні, можуть викликати звикання, а згодом без улюблених таблеток або сиропу з валеріянкою і собачою кропивою заснути буде складно, навіть якщо вдалося позбутися стресу і налагодити режим», – пояснила медик.

Наталія Шиндряєва констатувала: у випадках порушень сну, перш ніж починати боротися з ними, слід встановити причину. Проблеми зі сном часто викликаються стресом та негативними переживаннями – допомогти взяти їх під контроль допомагає когнітивно-поведінкова терапія.

Крім того, якість засинання та сну покращує дотримання його гігієни – наприклад, засинання та пробудження в один час вранці та ввечері, спокійне проведення часу та відмова від гаджетів увечері, відмова від великої кількості кофеїну.