Кожна шоста людина страждає від тривожних розладів та проблем із психікою через постійне бажання шукати негативні погані новини. Йдеться про так звані «новинні наркомани», існування яких виявили вчені Техаського технологічного університету.

За даними американських дослідників, кожна шоста людина є “новинним наркоманом”. Цей термін набув популярності у 2020 році під час пандемії коронавірусу та президентських виборів в Америці, так називають людей, які одержимо стежать лише за негативними новинами. Дослідники проаналізували дані онлайн-опитування 1 100 дорослих, яких запитували про їхнє споживання новин, рівень стресу та занепокоєння.

Результати показали, що 16,5% учасників опитування мали ознаки вкрай проблематичного споживання новин, тобто їх цікавив саме негативний контент. Він настільки поглинав їхню свідомість, що вони просто забували про навколишній світ. І більшість відчувала, що має проблеми із психічним здоров’ям, включаючи тривожність та стрес.

Люди можуть опинитися всередині порочного кола, перевіряючи кожне оновлення новин у пошуках чогось негативного та негативного. Через це вони перебувають у стані підвищеної готовності. Втім, лікарі вважають, що людям важливо стежити за новинами, щоби залишатися в курсі. Але слід розвивати здорові відносини з вмістом новин, а не повністю відмовлятися від них, що може бути також небезпечно.