Інфаркт міокарда – небезпечний стан, який може призвести до проблем зі здоров’ям і навіть смерті. Спровокувати такий напад може різкий перепад температури у душі.

Фахівці Медичної школи при Гарвардському університеті пояснили, що серцевий напад – результат блокування кровотоку в одній з коронарних артерій серця. Його також називають інфарктом міокарда. Причиною раптової закупорки артерії найчастіше є тромб.

Якщо людина вже має захворювання серця, їй рекомендується приймати холодний чи контрастний душ, оскільки це може викликати порушення серцевого ритму. Вся річ у тому, що шок від холодної води провокує скорочення кровоносних судин, а це, у свою чергу, підвищує опір кровотоку всередині організму.

Серце починає битися швидше і йому важче перекачувати кров по всьому організму. Лікарі зазначають, що різке звуження судин може спричинити інфаркт міокарда навіть у молодих та здорових людей.

Занурення в ополонку взимку або старт купального сезону на початку літа можуть спричинити серцевий шок. При цьому якщо робити все правильно, то холодний душ може принести користь здоров’ю. Внаслідок таких процедур зміцнюється імунітет, покращується робота внутрішніх органів. Важливо пам’ятати, що експерименти з крижаною водою не повинні бути раптовими. Необхідно підготувати організм перед регулярним контрастним душем чи зануренням у холодну воду.