Розумне вживання кави може збільшити тривалість життя. Як з’ясувалося, любителі напою з меншою ймовірністю помирали від інфекцій, травм, нещасних випадків, респіраторних захворювань, діабету, інсульту та серцевих захворювань.

Видання Еxpress проаналізувало низку багаторічних досліджень та публікацій на тему кави. І дійшло висновку, що твердження про небезпеку та шкоду кави більше схожі на міф, а сам напій сприятливо впливає на організм людини.

У статті сказано, що вся справа в антиоксидантах, які щедро наявні у кавових зернах. Вони захищають організм від окислювального стресу, спричиненого пошкодженням вільних радикалів. Вважається, що саме окислення є одним із механізмів старіння та причиною поширених серйозних захворювань, таких як рак та хвороби серця.

“Кава є найбільшим джерелом антиоксидантів у західній дієті, що на диво перевершує фрукти та овочі”, – сказано в статті.

Зокрема, Еxpress посилається на дослідження, опубліковане у Медичному журналі Нової Англії, в якому вивчалося вживання кави та її зв’язок із загальною смертністю та смертністю від конкретних причин. У дослідженні взяли участь 229 119 чоловіків та 173 141 жінка. З’ясувалося, що ті, хто пив найбільше кави, значно рідше вмирали протягом 12–13-річного періоду дослідження.

В іншому дослідженні, опублікованому в Європейському журналі профілактичної кардіології, було додатково вивчено споживання кави та смертність від серцево-судинних захворювань. У його межах протягом 20 років спостерігали за жителями Норвегії віком від 20 до 79 років – всього 508 747 чоловіків та жінок. Дослідження показало, що фільтрована кава набагато корисніша для здоров’я, ніж нефільтрована. Найбільш оптимальною кількістю чашок у межах дослідження було названо споживання чотирьох-п’яти чашок кави на день.

“За такої кількості кави у чоловіків і жінок ризик ранньої смерті знизився на 12 і 16 відсотків відповідно”, – сказано в цьому дослідженні.

Експерти зазначили, що навіть помірне споживання кави, лише однієї чашки на день, було пов’язане зі зниженням ризику ранньої смерті на 5-6%.

“Уся справа в поліфенолах, які захищають рослини від пошкоджень, спричинених ультрафіолетовим випромінюванням сонця, а також вільними радикалами, які є молекулами, що утворюються внаслідок розщеплення кисню в рослині. Ці ж поліфеноли захищають організм від запалень”, – констатували вчені.