Давайте будемо робити все можливе, щоб жити повноцінним і здоровим життям!

Людське тіло бореться з причинами болю: запаленням. Ви можете відчувати реакцію на будь-який з двох типів запалення, які є частиною нашого вродженого імунітету людини: гостре або хронічне запалення, і це природна відповідь на біль, який ми всі відчуваємо з народження.

Якщо ми відчуваємо або бачимо запалення в наших власних тілах, наша негайна відповідь зазвичай негативна. Це означає, що якийсь біль буде або вже є.

В результаті ми починаємо відчувати стрес, і багато людей вдаються до лікування будь-якої форми запалення за допомогою різних ліків. Але при цьому ми не дозволяємо природному відгуку наших тіл відбуватися природно.

Ймовірно, це пов’язано з тим, що ви не знаєте, чому виникає гостре або хронічне запалення і чому необхідно одне з них. Давайте розберемо це тут.

Що викликає запалення: процес

Запалення може бути болючим, але хіба це погано? Якщо у вас була можливість відмовитися від отримання природної імунної відповіді вашого тіла, щоб запобігти розмноженню вірусів та бактерій, з якими ми стикаємося кожен день, ви б це зробили? Без цього захисту ми б не протрималися ні дня.

Коли тіло виявляє біль від сторонніх речовин, наприклад бактерій і вірусів, то воно виділяє хімічні речовини з лейкоцитів у кров або певні тканини, щоб захистити себе.

Це здається досить простим процесом. Але якщо ваше тіло випускає ці «клітинні сигнали» без реального зовнішнього вторгнення, цей постійний процес може пошкодити тканини або органи.

2 види запалення

Гостре запалення

Гостре запалення відбувається протягом декількох хвилин або годин і швидко стає серйозним. Будь-яка ознака або симптом, який у вас може бути, зазвичай триває від декількох днів до декількох тижнів. Деякі приклади гострого запалення:

 • Подряпини або порізи на шкірі.
 • Врослі нігті
 • Гострий тонзиліт
 • Біль в горлі
 • Гострий синусит

Хронічне запалення

Хронічне запалення виникає протягом тривалого часу і зазвичай триває кілька місяців, а в найбільш важких випадках — роки. Цей тип запалення може виникати через гостру проблему, яку не лікували. Хронічного подразника низької інтенсивності, який не проходить. Або через те, що ваша імунна система атакує здорову тканину, плутаючи її з шкідливим патогеном.

Ось кілька прикладів хронічного запалення:

 • Ревматоїдний артрит
 • Туберкульоз
 • Астма
 • Хронічний синусит
 • Виразковий коліт
 • Хвороба Крона
 • Хронічний активний гепатит

Тип запалення, який нам потрібен

Це трохи хитре питання, тому що, в залежності від будь-яких умов, обидва варіанти були б ідеальними. Але для обох типів гостре запалення необхідне, тому що воно захищає нас від щоденних шкідливих бактерій і вірусів. Порізи і подряпини, сезонні захворювання, проблеми особистої гігієни.

Хронічне запалення має свої переваги, хоча і не завжди ідеальне. Коли запалення направлено на внутрішні органи, все може стати небезпечним.

Оскільки багато органів не мають чутливих до болю нервів, біль (якщо такий є) може бути не настільки очевидним.

У кінцевому рахунку, цей тип запалення (який є коренем хронічного болю) може викликати роздратування і руйнування хряща чи тканин, а також викликати більше запалення в тій же частині або в новій частині тіла.

Тому наступного разу, коли ви поріжетеся або застудитеся, не поспішайте лікувати (синтетично) своє гостре запалення. Наші тіла дивні і виліковують себе, і в багатьох випадках їм потрібно тільки час.

Тепер, коли хронічне запалення має добрі наміри, він може стати справжнім тихим вбивцею.

Давайте розглянемо пару популярних звичок, які викликають хронічне запалення у вашому організмі .

2 основні причини хронічного запалення

1. Стрес викликає запалення: «гормон стресу»

Подумайте про своє повсякденне життя. Дослідження показали, що стрес сильно впливає на запалення. У 2012 році дослідження, проведене Університетом Карнегі-Меллона, показало, що зв’язок між стресом і запальною реакцією організму — це те, що впливає на здоров’я і викликає хвороби.

Зокрема, психологічний стрес негативно впливає на кортизол, гормон в нашому організмі, який допомагає регулювати запалення.

Ви можете знати кортизол як «гормон стресу», який організм виділяється практично з кожної клітини в ці моменти небезпеки.

За словами головного дослідника команди, Шелдона Коена, коли гормон стресу не може виконати своє призначення і зменшити запалення, то запалення може вийти з-під контролю.

Коен продовжив пояснювати, що хронічний стрес знижує чутливість наших тканин до кортизолу. Іншими словами, імунні клітини, які присутні під час запалення, не реагують на регуляторний ефект кортизолу.

Згодом ефективність кортизолу зменшується, що може призвести до неконтрольованого запалення. В результаті сприяти розвитку інших захворювань, які, перш за все, є аутоімунними захворюваннями.

Як бачите, гормон стресу відіграє ключову роль у запальній відповіді, але може впливати і на інші речі. Кортизол підвищує рівень глюкози (цукру) в крові. Потім мозок бере цей рівень цукру в крові і використовує його для відновлення тканин.

Тим не менше, якщо ви живете життям, повним стресу, наука говорить, що гормон стресу не буде працювати так, як він повинен, щоб тіло було здоровим.

2. Продукти, що викликають запалення: нездорова їжа

В журналі Psychosomatic Medicine одне дослідження показало, що дієта може впливати як на настрій, так і на прозапальні реакції на стрес. Звичайно, не всі дієти, але ті, які включають в себе регулярно готову нездорову їжу.

У таких дієтах їжа, що викликає запалення, може включати велику кількість рафінованого крохмалю, цукру, насичених жирів і транс-жирів. І невелика кількість омега-3 жирних кислот, природних антиоксидантів і волокон клітковини, овочів і фруктів.

Наприклад, в огляді дослідження вчені виявили зв’язок між вживанням трансжирних кислот і збільшенням запалення. Вони підтвердили, що більш високе споживання фруктів і овочів допомогло зменшити окислювальний стрес і запалення.

Додаткові дослідження навіть припускають, що це може обмежити і, можливо, звернути назад прозапальні реакції на продукти з високим вмістом насичених жирів з достатньою кількістю овочів.

Поради по боротьбі із запаленням, викликаним стресом і їжею

Зрозумійте, що їжа — ваш друг, і що правильна їжа може допомогти вашому розуму і тілу.

 • Самомасаж.
 • Будьте добрі до себе.
 • Навчіться дихати глибоко з дихальними вправами.
 • Збалансувати ваші гормони допоможе хороший нічний сон.
 • Це може бути проблемою, але навчіться говорити “ні”.
 • Навчіться правильно харчуватися, щоб ваша вага була оптимальною для вашого організму.
 • Уникайте токсичної нездорової їжі.
 • Зробіть ваші улюблені нездорові страви здоровими.
 • Уникайте небезпечних ліків, які руйнують імунну систему.

Майже 70 відсотків усіх смертей у Сполучених Штатах походять від хвороб серця, раку та діабету. Чому це важливо? Це важливо, тому що загальний зв’язок у всіх цих смертях – запалення.

Якщо ви розглянете дві найбільш поширені звички, які сприяють хронічному запаленню, наш рівень стресу і дієти, то стає ясно, наскільки вони взаємопов’язані.

Стрес впливає на наш вибір продуктів харчування, і те, що ми їмо. А також може вплинути на наш настрій і прозапальні реакції на стрес. Отже, якщо ми не можемо впоратися хоча б з однією з цих звичок, то у нас великі проблеми.

Отже, давайте будемо захоплені своїм тілом і зробимо все можливе, щоб жити повноцінним і здоровим життям.

Подивіться, що працює для вас, і не бійтеся починати з малого. Зміни неминуче відбудуться, якщо ви будете готові постійно приділяти увагу і зусилля.