Існує безліч способів і засобів , щоб розлучитися із зайвими кілограмами. Головне, не втратити здоров’я в гонитві за стрункою фігурою.

Часто зайві кілограми з’являються легко і непомітно , а розлучитися з ними набагато складніше. Для багатьох надмірна вага стає не тільки естетичною , а й медичною проблемою . Сьогодні в Інтернеті можна знайти різноманітні поради на тему схуднення. Але вибираючи відповідну для вас , ви повинні бути впевнені , що разом із зайвими кілограмами не танутиме ваше здоров’я , а втрачена вага швидко не повернеться з лишком. Щоб убезпечити себе від « зворотного боку » схуднення , рекомендуємо вам ознайомитися з його основними способами і засобами.

Харчування

Надмірна вага накопичується , якщо кількість вступних в організм калорій перевищує кількість тих, що витрачаються . Перевірений і ефективний спосіб скинути зайву вагу – змінити калорійність і склад їжі. Він полягає в тому , щоб різко або поступово знизити число вживаних калорій , виключити або обмежити продукти , які сприяють набору ваги (з високим вмістом цукру , жирів , солі , вуглеводи) .

Засобами схуднення шляхом зміни харчового раціону є дієти і перехід на здорове харчування.

На сьогоднішній день дієти є найпопулярнішим засобом позбавлення від зайвих кілограмів. Їх суть – виключення з раціону харчування конкретних продуктів і вживання їх в певній кількості. Ви можете підібрати найбільш комфортну для себе дієту . Але пам’ятайте , що довго слідувати одній і тій же дієті не можна , так як ви позбавляєте свій організм необхідних вітамінів , мінеральних та інших поживних речовин. Ще одна особливість дієти: після її закінчення вага повернеться , якщо ви повернетеся до свого колишнього раціону харчування.

Використовуйте дієти і програми схуднення , розроблені дієтологами . Адже результат дієти невідомого походження може мати непередбачувані і небезпечні результати.

Щоб скинути вагу і підтримувати його в бажаних рамках , правильне харчування і помірність у їжі повинні стати способом життя.

Фізична активність

Хороший спосіб збалансувати надходження і споживання калорій – збільшити фізичні навантаження. Залежно від особистих переваг і загального стану здоров’я , ви можете вибрати заняття спортом , спортивні ігри , басейн , танці , їзду на велосипеді або просто більше ходити в швидкому темпі. Фізичні навантаження повинні бути регулярними – тоді вони допоможуть досягти бажаного результату.

Але врахуйте , що заняття спортом без зміни харчування , навпаки , сприяють збільшенню ваги за рахунок росту м’язів. Особливо , якщо ви займаєтеся на силових тренажерах. З метою схуднення краще займатися на кардіо – тренажерах ( бігові доріжки , крокові і велотренажери ) .

Найбезпечніший і перевірений спосіб схуднення – поєднання правильного харчування і фізичної активності . Він полягає в тому , щоб витрачати більше енергії , ніж споживати .

Допоміжні засоби

БАДи та фіточаї для схуднення дозволяють позбутися кількох кілограмів , але їх ефект полягає в тому , що вони мають сечогінні та проносні властивості . Тому тривалий прийом цих засобів небезпечний.

До цієї категорії відносяться численні косметичні засоби для схуднення ( гелі , креми , мазі ) . Вони наносяться на проблемні зони шкіри масажними рухами , завдяки чому прискорюється розщеплення жирових клітин , тонус м’язів підвищується. Ця процедура підсилює ефект дієт і фізичних навантажень , але не замінює їх.

Медичні препарати

Існують медичні препарати , які перешкоджають всмоктуванню жиру в кишечнику. Їх прийом може призначити тільки лікар , оскільки вони мають ряд протипоказань і побічних ефектів.

Хірургічний спосіб схуднення

Людям з важким ступенем ожиріння ( індекс маси тіла більше 40 ) може допомогти хірургічна операція по зменшенню об’єму шлунку . У результаті операції відбуваються гормональні зміни , які впливають на відчуття голоду і насичення. Існує кілька методів баріатричного втручання , залежно від обраного , пацієнти втрачають 40-70 % надлишкової ваги.

Альтернативні методи схуднення

Одним з відомих прийомів для боротьби із зайвою вагою є рефлексотерапія . Вона об’єднує методи впливу на біологічно активні точки організму , в результаті перенастроюється робота певних органів і систем. Зокрема , голковколювання сприяє зміні харчової поведінки людини.

Для корекції надмірної ваги використовуються психотерапія та кодування . Ці засоби також спрямовані на коригування харчової поведінки .

Якщо обрані способи і засоби схуднення правильні , то поступово ваша фігура знайде бажані форми , а самопочуття поліпшиться . До того ж , позбувшись від зайвої ваги зараз , ви значно знизите ризики для свого здоров’я в майбутньому.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
ЕФЕКТИВНІ ВПРАВИ ДЛЯ СХУДНЕННЯ

НАДМІРНА ВАГА І ГОРМОНАЛЬНІ ПОРУШЕННЯ