Зменшити ризик передчасної смерті, продовжити життя і забезпечити здорове старіння можливо за умови, що організм отримає оптимальну кількість вітамінів, мінералів та інших корисних і важливих речовин, – про це в прес-релізі на MedicalXpress повідомили дослідники Науково-дослідного інституту дитячої лікарні в Окленді. Більшість людей, як вважають вчені, відчувають брак в одному або декількох речовинах.

Американські фахівці розповіли, що в разі нестачі вітамінів і мінералів організм підтримує свої життєво важливі функції і репродуктивність для за рахунок інших потреб. Це означає, що на якісь органи і системи лягає підвищене навантаження. Так, наприклад, при нестачі вітаміну К і селену підвищується ризик смерті від серцево-судинних захворювань, оскільки в організмі виробляється менше ферментів, що підтримують здоровий стан артерій. Вітамін D, омега-3-ненасичені жирні кислоти та магній необхідні для виробництва ферментів, які беруть участь у відновленні ДНК, захищають від пошкоджень судини, запобігають окислювальний стрес – їх дефіцит впливає на схильність до інфарктів, інсультів, раку.

«У наш час дефіцит вітамінів зазвичай не буває настільки сильним, щоб викликати цингу або рахіт, але цей недолік має довгострокові наслідки», – застерегли фахівці.

Також автори дослідження відзначили, що для запобігання розвитку хронічних захворювань і передчасного старіння необхідно додавання в раціон харчування певних речовин, які не належать до вітамінів. Вони можуть здаватися не такими важливими, як вітаміни і мінерали, однак «насправді необхідні для високої тривалості життя», розповіли експерти. Такими речовинами вони вважають аскорбінову кислоту, таурин, ерготіонеїн, пірролохінолінхінон, каротиноїди.

Раніше ми писали про те, який метод продовження життя може бути доступний практично всім.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
ДОЖИТИ ДО 120: МІФ ЧИ РЕАЛЬНІСТЬ?

5 ЗВИЧОК, ЯКІ ДАЮТЬ ЕФЕКТ ПРОДОВЖЕННЯ ЖИТТЯ