Вирішили схуднути? Не консультуйтеся з подругою, тіткою, дядьком. Щоб досягти бажаного результату, вам потрібна індивідуальна дієта.

Встановлені канони краси змушують нас прагнути до ідеальної ваги. Існує безліч дієт, які обіцяють швидке схуднення, але, незважаючи на це, проблема надмірної ваги залишається актуальною. Чому так відбувається, в чому помилки худнуть, і як домогтися бажаного результату в боротьбі із зайвою вагою?

Будь-яка справа потрібно починати з чіткої постановки мети. Визначтеся, скільки кілограмів відділяють вас від вашої ідеальної ваги, наскільки ви готові змінити свої гастрономічні пристрасті, і подумайте над тим, чи дороге вам ваше здоров’я.

Всі дієтологи одностайні в думці, що швидка втрата ваги черевата небажаними наслідками для здоров’я. І, вже якщо ви налаштовані на схуднення без втрат, будьте готові до того, що процес затягнеться на тривалий проміжок часу. Безпечною для здоров’я визнана втрата ваги не більше 500-700 грам в тиждень. Отже, за місяць ви зможете скинути 4-5 кг, не нашкодивши своєму здоров’ю.

Якщо у вас є будь-яке хронічне захворювання, ваша дієта в обов’язковому порядку повинна обговорюватися з лікуючим лікарем і не суперечити принципам лікувального харчування. Пам’ятайте, що в періоди загострення «сідати» на дієту категорично не рекомендується.

Тільки правильно обрана і суворо дотримувана дієта може привести вас до ідеальної ваги. І якщо ви вірите в свою силу волі і цілеспрямованість, а не розраховуєте на диво, розроблене професіоналами, – вважайте, що півсправи зроблено.

Швидко худнути – шкідливо для здоров’я. “Тихіше їдеш – далі будеш”, говорить перше правило дієтології!

Основні правила організації раціонального харчування

Збалансованість: дієта повинна бути збалансованою. Що мається на увазі? Вона повинна включати в себе продукти, що містять потрібну кількість білків, жирів, вуглеводів, вітамінів і мінеральних речовин. У вашому меню обов’язково повинні бути: злакові, овочі, фрукти, риба, м’ясо, молочні продукти.

Калорійність: важливою умовою правильного схуднення є дотримання однієї умови: калорійність уживаних вами продуктів повинна корелювати з вашими енергетичними затратами. Якщо ви ведете активний спосіб життя, багато рухаєтеся або ваша робота вимагає від вас фізичних зусиль, ваша їжа повинна бути більш калорійною, ніж у тому випадку, якщо ви ведете малорухливий спосіб життя.

Дотримання режиму харчуванняДотримання режиму харчування: існує вислів, який знають всі: «Сніданок з’їж сам, обідом поділися з другом, а вечерю віддай ворогу». В дійсності, раціональне процентне співвідношення калорійності їжі виглядає приблизно так: сніданок – 25-30% їжі уживаної за день, обід – 35%, перекуси – 15-20%, вечеря – 20-25%

Для людей з надмірною вагою і літніх людей найефективнішим визнано шестиразове харчування, яке забезпечує «безперебійне» надходження поживних речовин в організм, і не допускає нападів голоду. Необхідно враховувати, що розміри порції при «багаторазовому» харчуванні повинні бути відповідними.

«Довгі« голодні »відрізки часу – це не дуже добре. Коли організм не отримує їжу своєчасно, він береже свою енергію і не хоче нічого віддавати. Швидкість обміну речовин знижується. І тому навіть мінімальна кількість їжі, яку ви скористаєтесь у вечірній час, організм швидко і жадібно прихопить і більшу частину з отриманого відкладеного про запас. Ви будете набирати вагу від мінімальної кількості їжі », – говорить лікар-дієтолог Маргарита Корольова.

Розвантажувальні дні: Розвантажувальний день може бути тільки один, кілька розвантажувальних днів – це вже голодування або швидка дієта.

Розвантажувальні дні (1 раз на тиждень) мають сенс і організму, а зокрема шлунково-кишковому тракту працювати в щадному режимі. Розвантажувальні сприяють активізації обміну речовин, виведенню з організму токсинів і шлаків, а також розвантаження серцево-судинної системи.

У жінок, що міняють свій стиль харчування кардинально (сироїдіння, відмова від м’яса, низько білкова дієта і т.п.) можливе зникнення менструацій внаслідок “відключення” репродуктивної функції.

Фізична активність: Підвищення фізичної активності – обов’язкова умова у випадку з надмірною вагою. Це може бути ходьба, біг, плавання, їзда на велосипеді, тренажерний зал.

«Фізичне навантаження знижує ризик розвитку ожиріння за рахунок збільшення швидкості обмінних процесів. А ожиріння часто пов’язане з тим, що людина харчується неправильно і швидкість його обмінних процесів знижується. Коли людина йде у фітнес зал, активно тренується, обмінні процеси прискорюються, а це значить, що прискорюються процеси розщеплення жирів. Жир починає розщеплюватися і посилюється відчуття голоду. Деякі тренери рекомендують не їсти після тренування дві години, але це неправильно. Організм зрозуміє, що йому не збираються давати їжу і незважаючи на ваші зусилля, пророблені для прискорення розщеплення жирів, пригальмує цей процес. Що ж робити? Після тренування, протягом години потрібно поповнити глікоген. Це досягається шляхом вживання легко засвоюваних вуглеводів (сік, фрукти). Якщо ви вчасно поповнили запаси глікогену, розчеплення жиру буде відбуватися вчасно », – говорить лікар-дієтолог Наталія Лютова.

Будьте впевнені, позбутися від надмірної ваги може будь-яка людина. Питання в тому, чи дійсно ви готові витрачати на це час і сили!