Чим більш уважно ми ставимося до гігієни порожнини рота, тим довше нам не доведеться встановлювати вставні щелепи. І ось 5 щоденних правил щодо захисту зубів.

1. Чистіть зуби двічі на день по 2 хвилини. Золоте правило, начебто відоме всім, яке більшість людей ігнорує. Обов’язково витрачайте на чистку зубів 2 хвилини, і в день чистіть зуби двічі – вранці і ввечері. Використовуйте зубну нитку і іригатор-приголомшливий засіб, який за допомогою вузьконаправленого потоку води позбавляє від залишків їжі важкодоступні зони рота.

2. Ранкова чистка освіжає подих. Температура в порожнині рота становить приблизно +37С, тобто там тепло і волого. У роті зберігаються залишки їжі, що провокують поширення бактерій, що викликають наліт. Згодом цей наліт кальцифікується або стає більш твердим, що призводить до зубних каменів гінгівіту і пародонтиту. Обов’язково вранці ретельно чистіть свої зуби для того, щоб позбутися від нальоту, що скупчився протягом ночі.

Читайте також:  Цей смачний фрукт і чай допоможуть вам швидше заснути та краще виспатися

3. Не перестарайтеся. Якщо ви будете чистити зуби більше двох разів на день або витрачати на це по 5-8 хвилин, то ви можете пошкодити зубну емаль, яка захищає зуби. Ось чому при використанні електричної зубної щітки ні в якому разі не можна сильно натискати нею на зуби.

4. Не має значення послідовність. Багато людей задаються питанням про те, що треба робити спочатку – використовувати зубну нитку або зубну щітку. В реальності, це не має ніякого значення, як підкреслюють стоматологи, до тих пір, поки і те й інше ви робите кожен день.

Читайте також:  При анемії та падінні рівня гемоглобіну потрібно перевіритись на рак

5. Тримайтеся подалі від газованої води. Так улюблені нами солодкі газовані напої дуже сильно шкодять зубам. В них міститься кислота, яка поїдає зубну емаль, призводить до появи дірочок, пігментних плям, руйнує кореневу систему зубів. Чим менше газованої води ви п’єте, тим це корисніше для зубів.