Дуже багато людей вживають ці соуси практично щодня. Тим часом , дієтологи попереджають , що їх регулярна присутність в тарілці навіть в обсязі однієї – двох ложок можуть обернутися метаболічними порушеннями в організмі, через яких почне стрімко зростати зайва вага.
  
Майонез деякі лікарі вважають головним провокатором зростання показників зайвої ваги серед українців , з яким пов’язані такі проблеми як діабет , патології репродуктивної системи , інсульти , інфаркти .
 
Багато хто сприймає як порожню загрозу попередження медиків про те , що любов до майонезу безпосереднім чином пов’язана з передінсультними і передінфарктними станами . Даремно ! Майонез і соуси на його основі містять в собі найнебезпечніші різновиди жирових сполук – транс-жири , одержувані в результаті обробки рослинної олії. Саме ці жири викликають утворення смертельно – небезпечних бляшок в артеріях , через які і трапляються серцевий і мозковий удар.
 
Крім того , в майонез часто додають цукор , що збільшує його і без того чималу калорійність.

Читайте також:  Лікар назвала цукор одним із найшкідливіших для судин продуктів

Кетчуп відрізняється високою концентрацією кукурудзяного сиропу і фруктози, що робить його одним з найбільш солодких соусів. Одна столова ложка кетчупу містить чотири грами цукру – це трохи менше, ніж в кока-колі. При цьому, навіть коли на етикетці написано: «Без цукру» або «органічний кетчуп», соус все одно солодкий, бо містить в собі якщо не чистий цукор, то його аналоги.

Соєвий соус насичений сіллю – продуктом номер один у справі підвищення тиску і розвитку гіпертонії. Справа в тому , що сіль затримує воду в судинах – в результаті крові стає більше , тиск на стінки судин збільшується. У критичному стані вони можуть просто не витримати і лопнути.
 
Друга небезпека захоплення сіллю – надмірна вага . Сіль може затримувати рідину , не тільки в судинах , але і в тканинах , викликаючи їх розбухання , набряклість. Хочете стати стрункішою , забудьте про соєвий соус (а також про майонез та кетчуп) і зведіть до мінімуму використання солі взагалі.

Читайте також:  Онколог назвав 3 перші тривожні симптоми раку підшлункової залози

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: ЯКИМ МАЄ БУТИ ХАРЧУВАННЯ НАВЕСНІ