Початок весни – час змінити свій раціон. Фахівці з харчування дали свої рекомендації про те, які продукти необхідні нашому організму навесні.

Як показало дослідження, проведене виданням American Journal of Public Health за участю 5 тис. чоловіків і жінок , навесні споживання солодкого збільшується на 50 %. Але солодощі провокують переїдання і появу зайвої ваги. Тому перша рекомендація – замінити їх молочними продуктами з натуральним цукром , овочами , фруктами і сухофруктами , щоб задовольнити потребу в глюкозі .

Також необхідно зменшити кількість жирної їжі , так як з потеплінням організм витрачає менше енергії на обігрів. Важливо пити достатню кількість простої води , так як зневоднення уповільнює обмін речовин і маскується під голод.

Український дієтолог Світлана Фус назвала продукти , які потрібно включити в раціон ранньою весною :

Цитрусові . Вони підтримують в організмі вміст аскорбінової кислоти , яка потрібна для зміцнення судин , поліпшення стану шкіри , засвоєння заліза , зміцнення імунітету.

Кисломолочні продукти. Підтримують мікрофлору кишечника. Завдяки цьому будуть нормально засвоюватися поживні речовини , вітаміни і мікроелементи. Міститься в кисломолочних продуктах вітамін А захищає легені від простудних захворювань.

Жирна морська риба. Сьомга , сардина , норвезький оселедець – джерела Омега-3 і вітаміну D , які допомагають зміцнити кістки і зуби.

Овочі . Морква , різні види капусти , буряк – джерело харчових волокон , які допомагають вивести з організму продукти життєдіяльності і токсичні речовини , а також джерело вітамінів , мінералів , антиоксидантів.

Бобові , крупи. Спаржа , гречка , вівсяна і перлова крупа – важливі джерела магнію і вітамінів групи В , які підтримують нервову систему і захищають її від стресів. Кремній важливий для шкіри , волосся і нігтів.

ЧИТАЙ ТАКОЖ: ПОРА ПЕРЕХОДИТИ НА ВЕСНЯНЕ ХАРЧУВАННЯ!