До лікування кашлю варто поставитися з усією серйозністю. Якщо кашель довгий час залишати без уваги, то можливий розвиток ускладнень.

Кашель – незмінний супутник простудних захворювань, які так часто нас турбують в холодну пору. Це один з найперших симптомів гострих респіраторних захворювань, адже, по суті, кашель є захисним механізмом організму – своєрідним «сторожовим псом», який захищає наші органи дихання від пильної уваги мікробів, бактерій і сторонніх тіл. Посилений видих, здійснюваний при кашлі, сприяє очищенню дихальних шляхів від вірусних частинок, пилу, бактерій, алергенів і всіх інших шкідливих агентів. Однак це зовсім не означає, що з кашлем не потрібно боротися. Нерідко кашель з вірного захисника перетворюється на справжнього мучителя, особливо, якщо мова йде про сухий кашель.

Сухий дебют застуди

Початок простудного захворювання, як правило, супроводжується сухим кашлем, тобто без виділення мокротиння. Цей симптом характерний для бронхіту, фарингіту, трахеїту, ГРВІ та інших захворювань дихальних органів.

Сухий кашель може бути надривним і приступообразним, що викликає хворобливі відчуття. Такий кашель не приносить полегшення, а тільки стомлює хворого.

Стратегія лікування сухого кашлю зводиться до того, щоб перевести його у вологий, з яким боротися значно легше. Для цих цілей застосовуються спеціальні відхаркувальні препарати. Також у ряді випадків призначаються препарати, які діють безпосередньо на кашльовий рефлекс. Однак такі засоби мають безліч побічних ефектів, і приймати їх можна тільки з дозволу лікаря.

Продуктивний кашель

Через кілька днів сухий кашель змінюється вологим, при якому відбувається рясне виділення мокротиння. Медики називають вологий кашель (мокрий кашель) продуктивним, оскільки при ньому відбувається активне очищення бронхів від запального вмісту.

Якщо вологий кашель затягується надовго, а мокрота при цьому стає густою, то існує ймовірність приєднання ускладнення або переходу захворювання в хронічну форму. У ряді випадків колір мокротиння може вказувати на різновид інфекційного процесу. Так, прозора мокрота зазвичай свідчить про вірусну етіологію захворювання, в той час як жовтуватий слиз вказує на можливу бактеріальну інфекцію.

З вологим кашлем борються за допомогою муколітиків. Це препарати, які розріджують мокротиння і сприяють його виведенню з бронхів.

Як перемогти кашель? Препарати від кашлю

Тактика лікування кашлю в чомусь залежить від його характеру і основного захворювання. При наявності інфекційного процесу хворому рекомендується постільний режим і рясне пиття. Достатнє надходження рідини в організм дозволить швидше вивести токсини, які накопичуються в крові при вірусному або бактеріальному зараженні.

Полегшити стан хворого при кашлі допоможуть і народні засоби: сік чорної редьки, гаряче молоко з вершковим маслом, сік з ріпчастої цибулі та інші. Проте однієї лише народною медициною, на жаль, не обійтися, і для успішної боротьби з кашлем необхідні ефективні препарати.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
МІФИ І ПРАВДА ПРО КАШЕЛЬ

НАРОДНІ ЗАСОБИ ВІД КАШЛЮ

КАШЕЛЬ: СЕЗОННЕ ЗАХВОРЮВАННЯ