Американські дослідники прийшли до висновку, що для деяких людей щоденний прийом аспірину становить більше шкоди, ніж користі. Мільйони людей використовують ці ліки для профілактики хвороб серця.

Мільйони людей приймають аспірин для того, щоб позбутися від головного або м’язового болю. Однак існує ще одна поширена причина використання цих ліків. Аспірин застосовують в якості антикоагулянту або засобу для розрідження крові, оскільки він коштує набагато дешевше традиційних ліків з даної категорії. Деякі лікарі радять пацієнтам, які перенесли інфаркти, інсульти або інші хвороби серця, кожен день вживати невелику кількість аспірину – ефективність цієї стратегії доведена. Однак не існує досліджень, які б доводили, що аспірин при щоденному прийомі може запобігти початковим ускладненням в роботі серця.

І ось вчені провели одразу два масштабних експерименту на цю тему, які показали, що аспірин для цього не підходить. У першому експерименті взяли участь більше 12 000 пацієнтів, і всі вони мали помірний ризик хвороб серця в зв’язку з такими проблемами, як підвищений артеріальний тиск, високий рівень холестерину або куріння. Щоденний прийом аспірину ніяким чином не знизив ймовірність розвитку порушень у роботі серця. Відзначимо, що дане дослідження фінансувала німецька фармацевтична компанія Bayer, яка багато десятиліть випускає аспірин.

Дослідники з США зіставили результати свого спостереження з даними вчених з Університету Оксфорда. Вони спостерігали за щоденним прийомом аспірину у 15 000 жертв діабету першого і другого типу. Добровольці також приймали риб’ячий жир, аспірин і риб’ячий жир спільно, або плацебо. Через 7,5 років у споживачів аспірину зазначалося менше проблем з серцем, зате більше випадків серйозних внутрішніх кровотеч. А в цьому випадку шкода набагато перевершувала користь.