Ми звикли сприймати нашу температуру в строго заданих рамках, будь-яке відхилення від яких вважається небезпечною патологією. Але вчені вважають такий підхід застарілим. Вони кажуть, що за допомогою управління температурою тіла людина може благотворно впливати на своє здоров’я.

В Україні нормальною температурою тіла вважається 36,6, на Заході більшість людей вважають нормою 37, але американські вчені ще в 1992 році встановили, що нормою треба вважати 36,8. Відмінності начебто невеликі, але вони відіграють велику роль, наприклад, в питанні жіночої фертильності. До речі, протягом доби температура нашого тіла змінюється, в середньому, на 0,6 градуса, що також є нормою.

Читайте також:  Лікарка назвала напій для зміцнення імунної системи з ранку

Високу температуру тела прийнято вважати тривожним станом. Однак нещодавно вчені встановили, що жар допомагає організму посилити імунну реакцію. Тому при не самих небезпечних хворобах краще не приймати жарознижуючі таблетки, так як в цьому випадку посилиться ризик зараження людей, що знаходяться навколо нас. На думку канадських вчених, активне використання жарознижуючих ліків під час епідемії грипу призводить до десятків тисяч нових випадків зараження.
 
Зростання температури тіла у жінки свідчить про її фертильність. У період овуляції температура підвищується на 0,2 градуса, що викликано впливом гормонів. Ось чому багато жінок, які намагаються зачати дитину, використовують базальний термометр, що відрізняється більшою точністю, ніж традиційний градусник. По ньому можна з точністю визначити початок 24-годинного вікна в період овуляції, протягом якого яйцеклітина найбільш придатна для запліднення.

Читайте також:  Погіршення зору з віком: чи можна виправити

Якщо жінкам потрібно підвищити температуру тіла для зачаття, то чоловікам треба її знизити. Чим прохолодніше в області яєчок, тим вища якість сперматозоїдів. Вчені встановили, що дану зону треба охолодити на 1-2 градуси нижче загальної температури тіла.

Холод взагалі корисний, оскільки він допомагає худнути. Організму потрібна енергія для обігріву, і він починає спалювати підшкірний жир. А вчені з Балтімора ще в 2002 році встановили, що чоловіки з температурою тіла нижче середнього живуть довше за тих чоловіків, у яких цей показник у межах норми. Згідно з однією з теорій, при зниженій температурі в організмі виділяється менше вільних радикалів, що пошкоджують клітини і прискорюють старіння.

Читайте також:  Названо 5 продуктів, які завдають шкоди здоров'ю кишківника

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
ПРО ЩО ГОВОРИТЬ ТЕМПЕРАТУРА 37,3

ЧИ МОЖНА ПРИЙМАТИ ВАННУ ПРИ ЗАСТУДІ?

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News