ГоловнаЗдоров'я А-Я38 тиждень вагітності: зміни тіла жінки та небезпечні моменти

38 тиждень вагітності: зміни тіла жінки та небезпечні моменти

На фінішній прямій очікування дитини вагітна може зазнати чимало дискомфорту та навіть болей, пов’язаних із тим, що плід вже досяг значного розміру та тисне на органи тіла зсередини. Окрім того, малюк в животі може боляче штовхатися, і ці поштовхи вже досить сильні та завдають майбутній матусі болю.

Саме зараз, коли настає 38 тиждень вагітності, жінки починають з нетерпінням чекати на пологи кожен день, адже важкість дається взнаки.

Самопочуття та зміни тіла

Вагітна

Характерним станом вагітної на цьому строці є втома та безсоння. Це спричиняється постійним штовханням плоду, важкістю живота, незручністю будь-якої поз для відпочинку та хвилюванням в очікуванні пологів. Живіт вже може опуститися, що трохи полегшить самопочуття, адже легеням буде більше місця для дихання, а поштовхи дитини в утробі вже не так сильно сягатимуть серця або печінки.

Вага, яку жінка набирає під час вагітності, в цей термін може становити від 10 до 15 кг, і це досягається в основному за рахунок росту плода та збільшення маси матки, плаценти, пуповини та навколоплідних вод, утворення додаткового кола кровообігу та збільшення маси крові в організмі вагітної. Слід контролювати бажання багато їсти, щоб зустріти пологи без зайвої ваги – так вони пройдуть легше.

Якщо на цьому тижні трапляються пологи, дитина має всі шанси народитися абсолютно здоровою, адже плід вже готовий відділитися від тіла матері – його органи і системи дозріли до появи малюка на світ. Пологи на 38-му тижні вважають нормальними, а дитина – доношеною.

Небезпечні моменти

Вагітна

Жінкам на цьому тижні варто звертати увагу на ноги та щойно побачивши набряки, звернутися до терапевта або гінеколога, що веде вагітність, зі скаргами. Набряки ніг є фізіологічними на такому терміні за умови, що причина лиш у тисненні плода на судини, але також вони можуть свідчити про порушення в роботі нирок, а це вже становить пряму загрожу життю жінки та дитни.

На жаль, бувають випадки розвитку ниркової недостатності на пізньому терміні, а для нирок вагітної, що виводять продукти обміну речовин плода, це вкрай небезпечно через ризик важкої інтоксикації.

“На 38-му тижні часом часто трапляється зниження гемоглобіну у вагітної, що може спричинити задишку, втому, тахікардію в неї самої та гіпоксію плоду в утробі. Більше про гіпоксію можна дізнатися тут, аби вчасно вжити заходи для усунення важкого для дитини стану і покращити її шанси на здорові пологи,” – радять фахівці “Нестле Бебі”.

Також небезпеку становлять інфекції, що не загрожують здоров’ю в звичайному стані, але для вагітної можуть спричинити ускладнення. Наприклад, варто остерігатися контактів із хворими на грип та герпес, що можуть викликати в новонародженого важкий стан одразу після пологів.

Не все буває ідеально, і перед самими пологами трапляються неприємності зі здоров’ям, пов’язані з великим вже строком. Однак позитивний настрій та допомога кваліфікованих лікарів допоможуть успішно завершити вагітність.

*На правах реклами