На фінішній прямій очікування дитини вагітна може зазнати чимало дискомфорту та навіть болей, пов’язаних із тим, що плід вже досяг значного розміру та тисне на органи тіла зсередини. Окрім того, малюк в животі може боляче штовхатися, і ці поштовхи вже досить сильні та завдають майбутній матусі болю.

Саме зараз, коли настає 38 тиждень вагітності, жінки починають з нетерпінням чекати на пологи кожен день, адже важкість дається взнаки.

Самопочуття та зміни тіла

Характерним станом вагітної на цьому строці є втома та безсоння. Це спричиняється постійним штовханням плоду, важкістю живота, незручністю будь-якої поз для відпочинку та хвилюванням в очікуванні пологів. Живіт вже може опуститися, що трохи полегшить самопочуття, адже легеням буде більше місця для дихання, а поштовхи дитини в утробі вже не так сильно сягатимуть серця або печінки.

Вага, яку жінка набирає під час вагітності, в цей термін може становити від 10 до 15 кг, і це досягається в основному за рахунок росту плода та збільшення маси матки, плаценти, пуповини та навколоплідних вод, утворення додаткового кола кровообігу та збільшення маси крові в організмі вагітної. Слід контролювати бажання багато їсти, щоб зустріти пологи без зайвої ваги – так вони пройдуть легше.

Якщо на цьому тижні трапляються пологи, дитина має всі шанси народитися абсолютно здоровою, адже плід вже готовий відділитися від тіла матері – його органи і системи дозріли до появи малюка на світ. Пологи на 38-му тижні вважають нормальними, а дитина – доношеною.

Небезпечні моменти

Вагітна

Жінкам на цьому тижні варто звертати увагу на ноги та щойно побачивши набряки, звернутися до терапевта або гінеколога, що веде вагітність, зі скаргами. Набряки ніг є фізіологічними на такому терміні за умови, що причина лиш у тисненні плода на судини, але також вони можуть свідчити про порушення в роботі нирок, а це вже становить пряму загрожу життю жінки та дитни.

На жаль, бувають випадки розвитку ниркової недостатності на пізньому терміні, а для нирок вагітної, що виводять продукти обміну речовин плода, це вкрай небезпечно через ризик важкої інтоксикації.

“На 38-му тижні часом часто трапляється зниження гемоглобіну у вагітної, що може спричинити задишку, втому, тахікардію в неї самої та гіпоксію плоду в утробі. Більше про гіпоксію можна дізнатися тут, аби вчасно вжити заходи для усунення важкого для дитини стану і покращити її шанси на здорові пологи,” – радять фахівці “Нестле Бебі”.

Також небезпеку становлять інфекції, що не загрожують здоров’ю в звичайному стані, але для вагітної можуть спричинити ускладнення. Наприклад, варто остерігатися контактів із хворими на грип та герпес, що можуть викликати в новонародженого важкий стан одразу після пологів.

Не все буває ідеально, і перед самими пологами трапляються неприємності зі здоров’ям, пов’язані з великим вже строком. Однак позитивний настрій та допомога кваліфікованих лікарів допоможуть успішно завершити вагітність.

*На правах реклами

Читайте також:  Елайнери та їх переваги перед брекетами