Початок спекотного сезону багатьом обіцяє значний дискомфорт, викликаний надмірною пітливістю.

Ця проблема лише поглиблюється влітку, хоча присутня найчастіше і в іншу пору року. У менш жаркі дні і температура повітря нижче, і одягнутися можна легше, так би мовити, по погоді, та й замаскувати пітливість легше, використовуючи дезодоруючі спреї і відповідний одяг.

Влітку ж, коли температура повітря наближається до 30 ° С і більше, коли з одягу єдине, що хочеться надіти на себе, це купальний костюм, а єдине місце, де хочеться перебувати добу на проліт, це тінисте узбережжя, обставини складаються кардинально протилежним чином. У жарких офісах, в задушливому громадському транспорті, на спекотних вулицях в суєті буденних справ більшість людей миряться з неприємним запахом поту, з дискомфортним відчуттям вологого тіла і з далеко неестетичною картиною, причиною якої підвищена пітливість.

Потовиділення – це абсолютно нормальний, природний і, що найголовніше, необхідний нашому організму процес. Виділення поту очищає наш організм, а в жаркі дні ще й охолоджує його. Які б послуги та товари не пропонувала сучасна індустрія, неприродно і шкідливо протягом всього літнього сезону обмежувати потовиділення. Його варто контролювати, регулювати, слідкувати за гігієною і факторами, що впливають на виділення поту, але до повного уникнення потовиділення прагнути не варто.

Читайте також:  Болезнь Паркинсона: симптомы и диагностика

Особливо ретельно підходити до питання регулювання потовиділення необхідно людям, що страждають від його надмірності. Гіпергідроз (як в медицині називають підвищене потовиділення) може бути загальним і локалізованим. Коли під впливом деяких факторів (найчастіше високі температури, емоційне хвилювання, незначні фізичні навантаження) або і зовсім всупереч ним потіє все тіло (наприклад, вночі людина прокидається у вологій білизні), варто задуматися про наявність серйозного захворювання. Загальний гіпергідроз часто виступає одним із симптомів туберкульозу, СНІДу, цукрового діабету і тому подібних захворювань. Локалізований гіпергідроз (підвищене потовиділення в певних ділянках тіла, як то долоні, стопи, пахви, великі складки шкіри) частіше свідчить про особливості функціонування ендокринних залоз, може вказувати на вегето-судинну дистонію або підвищену збудливість ЦНС.

Читайте також:  Как выбрать уходовые средства для малышей?

Слушною порадою є рекомендація звернутися до лікаря-ендокринолога, якщо ви протягом вже тривалого часу страждаєте від надмірного потовиділення. По-перше, доктор, призначивши ряд аналізів і ознайомившись з їх результатами, виключить ймовірність різних відхилень у функціонуванні організму, а по-друге, професійні рекомендації, адресовані конкретно вам, будуть куди більш дієві, ніж можливий ефект від розрекламованих дезодорантів, антиперспірантів, гелів і тому подібних препаратів.

Упевнившись в тому, що гіпергідроз не є наслідком серйозного захворювання, можна вдатися до трьох стратегій по боротьбі з ним:

медикаментозне лікування:

 • ін’єкції бутолотоксіна в область гіпергідрозу, що пригнічує діяльність потових залоз, але через 6-8 місяців процедуру потрібно буде повторити;
 • іонофрез – комплекс процедур, які мають собою введення лікарських препаратів за допомогою імпульсів струму;
 • ліпосакція – коригування роботи потових залоз за допомогою видалення пахвової клітковини;
 • кюретаж – вискоблювання зони потових залоз, що, як і ліпосакція, тягне за собою якесь порушення їх роботи;
 • висічення – видалення складок шкіри в області гіпергідрозу.
Читайте також:  Погрузитесь в мир здоровья и релакса с Dr.Hill!

лікування народними засобами, ефективними можуть бути полоскання:

 • відваром дубової кори;
 • настоєм на березових бруньках або листках;
 • у ванночці з вівса або обмивання ділянок шкіри мочалкою з вівса (зерна обернути в марлю);
 • сік лимона можна використовувати як самостійний засіб, розведене водою, так і додавати його в той же відвар дуба або вівса;
 • спиртовою настоянкою листя волоського горіха.

внесення коректив у спосіб життя:

 • відмовтеся від шкідливих звичок – як нікотин, так і алкоголь, які сприяють пітливості;
 • виключіть зі свого раціону гостру їжу – її споживання також сприяє підвищенню «градуса» тіла;
 • в жарку пору року віддавайте перевагу напоям кімнатної температури, уникайте гарячих і крижаних напоїв, кава також не найкращий варіант.