Загальновідомо, що в раціоні харчування повинно бути більше фруктів і овочів, – але дієтологи прийшли до висновку, що вживання цитрусових пов’язано з найбільш відчутними перевагами для здоров’я. Тим, хто хоче прожити довше, вони радять щодня з’їдати хоча б по одному цитрусу.

Відомі британські експерти в галузі дієтології та харчування Сара Брюер і Джульєтта Келлоу, які не раз виступали з рекомендаціями в пресі, на цей раз звернули загальну увагу на цитрусові фрукти. За їх словами, кислі фрукти – апельсини, лимони, грейпфрути та інші цитрусові – відрізняються високою концентрацією вітаміну С, важливого для зміцнення захисних функцій імунної системи, а, крім того, вони допомагають запобігти появі серцевих захворювань, раку і деменції. Цей захисний ефект цитрусових пояснюється поєднанням значної дози вітаміну С і цілого ряду фітохімікатів, що містяться в плодах.

Читайте також:  У яких людей найчастіше виникають проблеми із психікою

Брюер і Келлоу розповіли про дослідження з участю 115 тисяч осіб, яке показало: люди, які вживали багато фруктів, мали на 28% нижчий ризик інсульту, але у тих, хто вживав у великій кількості саме цитрусові, він був знижений на 35%. Також є дані наукових досліджень про те, що вживання цитрусових фруктів на 40-50% може знижувати ризик розвитку онкологічних хвороб – раку стравоходу, рота, гортані, горла і шлунка.

“Дослідження підтвердили і той факт, що цитрусові сприяють зменшенню концентрації холестерину в крові за рахунок геспередіна-речовини, виявленої в білих волокнах, що знаходяться в серцевині і шкірці цих плодів. У 2017 році було виявлено, що регулярне вживання цитрусових призводило до зниження ризику розвитку деменції на 23%», – розповіли наукові експерти.

Читайте також:  Продукти з вітаміном К захищають від розвитку артриту

Які з доступних цитрусових особливо ефективні в справі зашиті і зміцнення здоров’я? Перш за все, це апельсини і мандарини. Фахівці відзначили, що в цих фруктах міститься понад 170 сполук, що володіють протизапальними властивостями, а також багато гесперидину, який очищає судини від надлишків холестерину і постачає організм бета-криптоксантином – речовиною, котра поліпшує стан легенів.

Також необхідно вживати грейпфрути – їх плоди теж активізують виведення надлишкового холестерину, а, крім того, містять багато антиоксидантної речовини лікопіну. Лимони і лайми, за словами експертів, корисні для зміцнення серцевого м’яза.

Раніше ми писали про те, чому потрібно регулярно вживати в їжу курячі яйця.

Читайте також:  Де жити корисніше для психіки: у місті чи селі

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
10 КОРИСНИХ ПРОДУКТІВ ДЛЯ СЕРЦЯ І СУДИН

14 ЛЕГКИХ СПОСОБІВ ПРОДОВЖИТИ ЖИТТЯ