Що являє собою здорове харчування? Як потрібно харчуватися, щоб відчувати себе бадьоріше, енергійніше і радісніше?

Багато хто думає, що здорове харчування – це одні заборони і правила, виконання яких дозволяє залишатися нереально струнким. При цьому неодмінною умовою є позбавлення себе всіх тих продуктів, які ви любите. Але це не так. Здорове харчування – це гарне самопочуття, більше енергії, стабілізуючий настрій, зміцнення здоров’я. І діапазон цих переваг може бути розширений.

Перейти на здорове харчування може кожен, все, що потрібно – це внести деякі зміни в свій раціон і поступово відмовлятися від їжі, яка не приносить ніякої шкоди або шкодить вашому здоров’ю.

Все просто. Замість того щоб концентрувати всю увагу на складному підрахунку калорій або вимірювати розміри порцій, думайте про вашій дієті з точки зору кольору, різноманітності і свіжості. Зосередьтеся на пошуку продуктів, які ви любите і легких рецептах, які включають в себе кілька свіжих інгредієнтів. Поступово ваш раціон стане здоровіше і смачніше.

Не поспішайте і не намагайтеся в один день змінити свій раціон, вносите зміни не поспішаючи. Раптові зміни не принесуть вам ні задоволення, ні користі, і швидше за все, ви дуже скоро відмовтеся від спроб харчуватися виключно “за правилами”. Якщо ви вирішили йти до того, щоб зробити свій раціон корисніше, просувайтеся вперед невеликими кроками. Наприклад, додайте в свій раціон корисний салат, перейдіть на оливкову олію, а після, день за днем виключайте зі свого харчування «шкідливі» продукти. Поступово невеликі зміни стануть вашою звичкою, і ви зможете продовжувати додавати здорові компоненти в ваше харчування безболісно.

Вам не потрібно бути досконалим, і ви не повинні повністю виключати продукти, які приносять вам гастрономічне задоволення. Щоб відчувати себе добре, мати більше енергії і зменшити ризик розвитку захворювань, домовтеся самі з собою і дійте повільно, але впевнено.

Вода і вправи

Вода. Вода допомагає очистити органи від відходів і токсинів, але багато людей крокують по життю, навіть не підозрюючи про те, що їхні організми кожен день страждають від зневоднення. Підсумком цього стає втома, низька енергія, головні болі. Як правило, всі допускають одну і ту ж помилку – п’ють тільки тоді, коли відчувають спрагу, в той час як організму необхідно значно більше вологи. Відчуття спраги – це сигнал SOS, закличний крик організму про допомогу.

Вправи. Виберіть для себе вид активності, яким вам приємно займатися, точно так само як вибираєте зелень для салату або ягоди для десерту. Всім відома фраза “рух -. Це життя” Живіть на повну катушку, рухайтеся – це додасть вам сил і енергії, а також допоможе у вашому бажанні бути струнким.

Помірність

Люди часто думають, що в основі здорового харчування лежить помірність. Але що таке поміркованість? Скільки це в кількісному відношенні? Все залежить від вас, вашого загального харчування і способу життя. Мета здорового харчування полягає в розробці дієти, якої ви зможете дотримуватися на все життя, а не кілька тижнів або місяців, або до тих пір, поки не досягнете ідеальної ваги. Тому постарайтеся, думати про помірність з позиції загального балансу.

Для більшості з нас, помірність або баланс означають зменшення кількості їжі. Але не слід ставитися до такої балансуванню, як до повної відмови від продуктів, які ви любите. Якщо, наприклад, ви любите шоколад, з’їжте шоколаду, а калорії, які вона містить, виключіть з обіду або вечері. Якщо ви не наїлися, з’їжте додаткову порцію свіжих овочів або фруктів.

Райдуга в тарілці

Фрукти та овочі є основою здорового харчування. Вони містять мало калорій і багаті поживними речовинами, вони просто упаковані вітамінами, мінералами, антиоксидантами і клітковиною.

Намагайтеся їсти фрукти і овочі всіх кольорів веселки кожен день. Яскраво і інтенсивно забарвлені фрукти і овочі містять більш високі концентрації вітамінів, мінералів і антиоксидантів.

Білий: овочі та фрукти білого кольору містять кверцетин і алліцин. Алліцин допомагає регулювати рівень цукру, активізує діяльність серця, сприяє збільшенню числа корисних ліпідів. Кверцитин важливий для засвоєння вітаміну С і злагодженої роботи кровоносних судин. Щоб забезпечити організм цими речовинами, з’їдайте 1 банан, 10 арахісових насіння або одну грушу.

Жовтий: продукти жовтого кольору багаті бета – і альфа-каротином, а також бета-криптоксантин. Ці речовини нейтралізують дію вільних радикалів, борються зі старінням. Також в жовтих овочах і фруктах містяться каротиноїди лютеїн і зеаксантин, вони допомагають зберегти здоровий зір. На день потрібно з’їдати 1 яблуко жовтого кольору, 2 мандарина або 4 абрикоса.

Червоний: овочі та фрукти червоного кольору містять лікопін і еллаговую кислоту. Завдяки цим компонентам поліпшується робота серцево-судинної системи. Щоб забезпечити організм цими речовинами, достатньо з’їсти половинку грейпфрута, невелике яблуко або парочку слив.

Синій: Сині або фіолетові овочі та фрукти містять антоцианідіни. Ці речовини важливі для кровоносної системи. Також у продуктах такого кольору міститься ресвератрол, що уповільнює процеси старіння. Денна норма синіх плодів – 1 кисть винограду, склянка чорної смородини, 2 плоду інжиру.

Зелений: У зелених овочах і фруктах міститься ізотіоціаніт, який підтримує нормальний ріст клітин, а також ізофлавоноїди, що сприяють здоров’ю кісток. Також зелені плоди відповідає за нормалізацію рівня холестерину в крові. З’їдайте в день по 1 одній склянці зелених овочів, щоб забезпечити норму цих нутрієнтів в організмі.