Харчові волокна мають цілу низку переваг від боротьби із зайвою вагою до скорочення кількості токсинів, що викликають уремію. І ось 4 кращі продукти, які їх містять.

Цільнозернові. Зовнішній шар зерна або висівки містять клітковину. Цільнозернові злаки на зразок вівса, ячменю і жита також мають в своєму складі безліч найважливіших вітамінів, мінералів і хімікатів, дуже корисних для здоров’я. На жаль, під час очищення зерен висівки видаляються, і рівень клітковини набагато знижується.

Фрукти. У ягодах, грушах, динях і апельсинах безліч клітковини. Це кращі їх фруктові джерела. Наприклад, в сирій груші середнього розміру 5,5 г клітковини, а в склянці свіжої полуниці – 3 г цієї поживної речовини. Багато клітковини також в авокадо, бананах і яблуках.

Читайте також:  Середземноморська дієта може знизити ризик передчасної смерті на 25%: результати дослідження

Овочі. Броколі, буряк, морква, французький артишок, брюссельська капуста і кукурудза – ось овочі з високим рівнем клітковини. У склянці сирої моркви 3,6 г, а сирого буряка 3,8 г. Цілих 2,4 г клітковини припадає на склянку броколі, 3,3 г на чашку брюссельської капусти.

Горіхи і насіння. У різного роду насінні, включаючи гарбузове, соняшникове, кунжутне, а також в мигдалі, кедрових горішках, фісташках і каштанах високий рівень клітковини. У пригорщі горіхів і насіння до 35% добової дози клітковини, пише The Health Site.

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News