Фахівці радять вмиватися з урахуванням особливостей шкіри, але раз на тиждень корисно все ж використовувати «гаряче» умивання. Ця процедура підходить практично всім, і протипоказана лише в тому випадку, якщо є проблеми з судинами на шкірі.

Під «гарячим» вмиванням мається на увазі звичайна процедура, коли лице по черзі ополіскується гарячою і холодною водою. Таке умивання протипоказано в тому випадку, якщо на шкірі є близько розташовані до поверхні розширені капіляри, вказують експерти. Але практично всім іншим його, як вони вважають, корисно проводити хоча б раз на тиждень, щоб краще очищати шкіру обличчя від відмерлих і ороговілих клітин.
 
Постійно вмиватися гарячою водою, навпаки, небезпечно для шкіри, оскільки призводить до її підвищеної в’ялості. За словами косметологів, через високі температури кровоносні судини розширюються, шкіра червоніє і її пори стають більш помітними.

Читайте також:  Які напої найкраще рятують від спраги у спеку: поради експертів

Але і холодна вода не підходить для постійного вмивання. Всупереч популярній думці про користь вмивання холодною водою, регулярно так вмиватися шкідливо, тому що від холоду шкіра передчасно старіє. Це відбувається через те, що під дією низької температури звужуються пори, починає знижуватися вироблення шкірного сала, і в результаті шкіра стає менш еластичною, більш схильною до зморшків. Особливо шкідливо вмиватися холодною водою тим, у кого шкіра схильна до сухості, застерігають експерти.
 
Такі показники, як «твердість» і «м’якість» у води, – також важливі в вмиванні, кажуть фахівці. Вмиватися жорсткою водою, на думку косметологів, вкрай несприятливо для шкіри, в той час як м’яка вода, – це, навпаки, оптимальний варіант.

Читайте також:  Жир на животі: фактор, який може сприяти збільшенню вісцерального жиру

Косметологи не дарма вважають так. Жорстка водопровідна вода провокує лущення і запалення дерматологічного характеру, в чому можна швидко переконатися на особистому досвіді. Особливо «забійно» діє жорстка вода на шкіру, якщо вона суха, тонка, чутлива.
 
Щоб отримати м’яку воду, яка набагато більш сприятливо позначається на стані шкіри, її слід прокип’ятити, або вмиватися водою з додаванням пом’якшуючих її компонентів. Додавати потрібно питну соду – з розрахунку четвертинка чайної ложечки на літр води -, борну кислоту – пів чайної ложечки на літр води, або гліцерин (столова ложка на літр води).

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
ЯК ПРАВИЛЬНО ПИТИ ВОДУ?

Читайте також:  Що станеться з організмом, якщо пити мало води?

МЕДИКИ РАДЯТЬ ПИТИ ТЕПЛУ ВОДУ