Молоді батьки ні в якому разі не повинні засипати, тримаючи немовля на руках. Експерти вважають, що це допоможе знизити ризик синдрому раптової дитячої смерті.

Хоча сплячі мама або тато з чарівним малям на грудях і виглядає дуже зворушливо, подібну практику ні в якому разі не можна допустити, як вважають експерти з Великобританії. Національний інститут охорони здоров’я та клінічного удосконалення (Nice) опублікував рекомендації, в яких сім’ям з маленькими дітьми розповідають про те, як знизити ризик синдрому раптової дитячої смерті (СРДС).
 
Щороку в Англії та Уельсі від СРДС вмирає по 250 дітей. Експерти Nice пишуть, що між звичкою спати з дитиною на руках і СРДС є прямий зв’язок. Особливо небезпечна подібна практика до досягнення дитиною однорічного віку. Крім цього, ризик СРДС вищий, якщо батьки немовляти вживають алкогольні напої, наркотичні препарати або навіть просто курять. Народжені з дефіцитом ваги або недоношені діти також більш інших малюків ризикують померти, якщо вони сплять на руках батьків.

“Дуже ризиковано засипати де-небудь на кріслі або на дивані з немовлям на руках, – говорить професор Марк Бейкер. – Вкрай важливо, щоб всі батьки і няні знали про зв’язок між синдромом раптової дитячої смерті і засипанні з дітьми молодше однорічного віку на руках. У нас поки немає погодженої позиції про те, що саме викликає СРДС. ми довели, що існує зв’язок між сплячими батьками з дітьми на руках і цим синдромом, але дослідження, спрямовані на встановлення точної причини смерті, приводили до різних результатів. тому ми просто доносимо цю інформацію до батьків: будь ласка, не спіть з дітьми на руках, як би зворушливо це не виглядало! “

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
БАТЬКІВСЬКЕ ЛІЖКО ЗАГРОЖУЄ НЕМОВЛЯТАМ

ОДЯГ ВРЯТУЄ НЕМОВЛЯТ ВІД СМЕРТІ