Перевірте, чи немає у вас дефіциту одного з найважливіших поживних речовин!

Білок необхідний нашому тілу – і важливо отримувати його в досить кількості. Якщо ви звикли рахувати КБЖВ (калорії, білки, жири, вуглеводи)), то, швидше за все, стежте за тим, щоб не утворювалося дефіциту, а якщо ні? Ось кілька ознак, які говорять про те, що у вашому раціоні не вистачає білка і Вам варто терміново заповнити дефіцит.

Вам весь час хочеться їсти

Тільки пообідали, але всього через півгодини шукаєте, його б ще пожувати? Відчувати легкий голод між прийомами їжі-це нормально, але якщо цей голод перетворюється на вашого постійного супутника, можливо, вам не вистачає білка. Саме білок допомагає регулювати рівень цукру в крові, ми не відчуваємо інсулінових стрибків і рідше відчуваємо голод. Ще один бонус достатнього вживання білка: тих, хто їсть його в потрібній кількості, менше тягне на солодке і солоне.

Ваш обмін речовин сповільнюється

Чим менше білка ми їмо, тим швидше втрачаємо м’язову масу — і тим повільніше стає наш обмін речовин. Адже чим нижче відсоток м’язової маси в організмі, тим менше калорій спалює наш організм в стані спокою – і тим повільніше наш метаболізм. Норма споживання білка для людей, які ведуть не дуже активний спосіб життя, становить 0,8 грама на кілограм маси тіла.

Вам важко зосередитися

Від того, чи достатньо ми отримуємо білка, залежить наша увага і здатність до концентрації. Справа в тому, що білок необхідний для утворення гормонів і ферментів, що забезпечують нормальну роботу мозку; якщо ж білка недостатньо, мозок переходить в «економний режим», а ми гірше справляємося зі звичними завданнями.

Ваші рани і травми повільніше заживають

Білок необхідний для росту і відновлення пошкоджених тканин, а також для нормального засвоєння поживних мікроелементів, антиоксидантів і вітамінів. І ще одна важлива функція білка – підтримка нормальної швидкості кровообігу. Якщо ж в організмі дефіцит білка, травми і рани заживають повільніше, а щільність кісток знижується, і підвищується ризик переломів.

У вас з’являються набряки

Альбумін, білок, що входить до складу крові, допомагає підтримувати оптимальний баланс рідини в організмі. Якщо ви їсте недостатньо білка, вміст альбуміну знижується, і утворюються набряки — як правило, в області нижніх кінцівок.

Ваші нігті легше ламаються

Якщо наш організм відчуває дефіцит будь-якого важливого речовини, то насамперед він «відключає» від споживання найменш важливі частини тіла. У випадку з білком першими по удар потрапляють нігті і волосся: вони стають слабкими, ламкими і тьмяними. Якщо ви помітили подібні ознаки, постарайтеся збільшити споживання білка – має допомогти!