Сексуальна гармонія – одна з важливих умов щасливого сімейного життя. Однак партнери не завжди усвідомлюють, що задоволеність сексом не обмежується тим, що відбувається в спальні. Вона є похідною багатьох факторів: загальних умов нашого життя, самопочуття, самовідношення, того, як ми ставимося до себе і якими віддзеркалюємося в очах партнера. Яка ступінь Вашої задоволеності і від чого вона залежить – спробуйте розібратися, поставивши собі 4 відвертих питання.
[ads1]

1. У які періоди я переживав (а) пік сексуальності?
 
Здатність отримувати задоволення від сексу є частиною нашої здатності насолоджуватися життям і собою в цьому житті в самому широкому сенсі. Цю здатність формує загальний фон нашого буття.
 
В першу чергу – стан здоров’я. Недолік сну і вітамінів, затяжний стрес, підвищена тривожність – все це характеризує повсякденність жителів сучасного міста і часто обумовлює низьку активність лібідо і незадоволеність інтимними стосунками, ніяк не пов’язану з якістю самих відносин. У стані втоми або депресії потяг об’єктивно знижений, і ми не в змозі сприймати з належною увагою і радістю почуттєві задоволення, яким би чудовим не був при цьому сам секс.
 
Якщо Вам здається, що Ваш потяг обумовлений певним віковим періодом або колишнім партнером – можливо, це лише привід уникнути незручних запитань до себе? Деякі з нас здатні відчувати щастя тільки заднім числом, відбираючи в себе можливість насолоджуватися життям тут і зараз. Якщо Ви схильні ідеалізувати минуле, задумайтеся над тим, що тих часів, партнерів, навіть колишніх Вас більше не існує. Те ж саме можна сказати про безплідні мрії про рай в майбутньому на шкоду справжньому.
 
Ідеалізуючи неіснуюче, Ви безповоротно втрачаєте час, втрачаєте дорогоцінну можливість радіти поточного моменту. Подолати звичність відносин і відкритися задоволенням у своєму теперішньому всупереч віку і бігу часу – саме це і означає прийняти дорослу відповідальність за власну задоволеність цією миттю буття.
 
2. Як я вимірюю своє задоволення?
 
Можливо, Ви вимірюєте власну задоволеність ступенем інтенсивності оргазму. Безсумнівно, скидаючи сексуальну напругу, Ви отримуєте справжню насолоду. Однак, зводити задоволення від сексу до інтенсивності оргазму – все одно що вимірювати задоволення від їжі її калорійністю. Адже в сексі важливо все: тактильні відчуття, запахи, смак, звуки, глибина злиття з партнером, довіра до нього. Уміння відчути насолоду наодинці з собою, коли в момент оргазму партнер “зникає”, і повернутися до задоволення від близькості і злиття в інший час. Якщо люди довіряють один одному, вони не бояться робити це подорожжю до себе і назад до партнера, і отримують задоволення, не замислюючись, який з типів насолоди інтенсивніший.
 
3. Як я отримую максимальне задоволення?
 
Можливо, Ви віддаєте перевагу спокійні і зручні позиції або ті, що кидають виклик традиціям. У якихось положеннях ми відчуваємо надмірну скутість або вразливість. Або значний простір робить активність не просто можливою, але надмірною – і це не дає розслабитися і сконцентруватися на процесі.
 
Звичайно, насамперед слід враховувати анатомію, адже всі ми по різному влаштовані. Крім того, багато людей вважають за краще такі позиції, в яких партнер не може бачити їхні обличчя – це дає можливість повністю розслабитися, позбавляючи від необхідності стежити за виразом свого обличчя.
 
Які обставини, деталі антуражу сексуального акту, які дії партнера доставляють Вам найбільше задоволення? Про що Ви мрієте в сексі, які фантазії збуджують Вас? Важливо не тільки розуміти це, а й уміти дати знати про це партнеру. Тобто, продовжити пропозиції “Мене збуджує, якщо …”, “Найбільше задоволення я відчуваю, коли …”, “У сексі мені потрібно, щоб …” – і в коректній, делікатній і обов’язково позитивній формі повідомити партнеру, що може посилити Ваше задоволення .
 
4. Якщо я говоритиму з партнером про свою незадоволеність?
 
Говорити, безумовно, необхідно. Але дуже важливо розуміти, як Ви це робите. Ви хочете заподіяти біль Вашому партнеру, помститися або самоствердитися? Хочете висловити образу? Чи все-таки зробити відносини більш гармонійними і досконалими.
 
Сексуальність – дуже тонка тема, і необережне слово може завдати серйозну психологічну травму. Наполегливі вимоги або закиди викликають у ПЕРТНЕР у партнера відчуття провини, і Ваші відносини перетворяться для нього в обязаловку, що геть вбиває спонтанне, природне – і від того настільки дорогоцінне бажання.
 
Прямо висловлювати невдоволення і не вказувати партнеру на його помилки – значить говорити “ти недостатньо хороший (а), уважний (а), активний (а)” – а це не самий правильний шлях. Набагато тактовніше і ефективніше говорити в позитивній формі. Акцентуючись на тому, що Вам подобається найбільше в сексі, Ви орієнтуєте партнера, налаштовуєте його (її) на потрібний лад і допомагаєте зробити Ваше загальне сексуальне життя прекраснішим.
 
Багато хто вважає, що сексуальна гармонія – це прямий наслідок і показник сили любові. Це міф. Дві людини можуть по-справжньому любити один одного і при цьому в якісь періоди відчувати труднощі в інтимному житті. Будьте уважні і терплячі. Однак, якщо Ви відчуваєте незадоволеність постійно і це згубно впливає на Ваші відносини – варто відкрити свої почуття партнера. Дбайливо, у відповідний момент і потрібними словами. Якщо Вам вдалося все зробити правильно – повірте, Ваша половина буде рада долати нерозуміння разом з Вами.

Читайте також:  Ці щоденні заняття допоможуть вам залишатися в хорошій формі та худнути безкоштовно

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
ОСНОВИ СІМЕЙНОГО ЖИТТЯ, ЯКІ ПОВИНЕН ЗНАТИ КОЖЕН

СЕКС У ШЛЮБІ. ЧОМУ ПРОПАДАЄ ПРИСТРАСТЬ?

ПСИХОЛОГИ РОЗПОВІЛИ, ЩО ТАКЕ ЖІНОЧА МУДРІСТЬ