Виявилося, що дефіцит сну різним чином позначається на чоловіках з білим і темним кольором шкіри. Правда, для жінок такої закономірності не знайшли.

Американські вчені провели дослідження, яке показало, що нестача сну діє на організм чоловіків і жінок. Результати експерименту виявилися досить несподіваними – є підстави вважати, що вплив дефіциту сну на організм може бути відмінним для темношкірих і білошкірих.

Дослідники мали намір встановити зв’язок між сном і ризиком інсульту. В експерименті взяли участь понад 15 тисяч осіб, середній вік яких склав 64 роки. Вчені відстежували, скільки сплять респонденти, а також стежили за їх здоров’ям.

З’ясувалося, що нестача сну по-різному діє на організм в залежності від статі і кольору шкіри. Наприклад, у білошкірих чоловіків, які сплять дев’ять годин, ризик інсульту виявився на 70% вище, ніж у тих, хто спить менше семи годин. При цьому для темношкірих чоловіків більш тривалий сон, навпаки, знижує ймовірність інсульту на 80% у порівнянні з тими, хто спить довше.

Що цікаво, серед випробовуваних жіночої статі подібні закономірності простежити не вдалося. Зараз дослідники мають намір більш ретельно перевірити результати за допомогою інших експериментів. Зокрема, вони хочуть упевнитися, що для жінок час сну не змінює ймовірність виникнення інсульту.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
ДОВГИЙ СОН ВИЯВИВСЯ ПОВ’ЯЗАНИМ ЗІ СМЕРТЕЛЬНИМ ЗАХВОРЮВАННЯМ

НАВІЩО ПОТРІБЕН СОН?

МІЦНИЙ СОН: КРАЩІ НАТУРАЛЬНІ СНОДІЙНІ