Свіжовичавлені соки завжди вважалися напоєм для здоров’я, проте експерти підкреслюють, що вони можуть нашкодити зубам і навіть викликати збільшення ваги. Більш того, захоплення подібними соками позбавляє організм людини корисних поживних речовин.

[ads1]

Останні кілька років у світі панує справжнє сокове божевілля, на чолі якого різні зірки від Кейт Міддлтон до Анджеліни Джолі. Продаж соковижималок та блендерів б’є всі рекорди, і все більша кількість людей починають і закінчують свій день зі склянки свіжовичавленого соку. Це може бути простий сік з декількох апельсинів, або складні комбінації, які включають в себе і овочі, і рослини, і навіть деякі спеції.

Прихильники соків стверджують, що цей напій в різних іпостасях – від свіжовичавленого соку до смузі – володіє масою корисних властивостей. Крім того, за допомогою соку людина нібито одержує величезну кількість поживних речовин, включаючи вітаміни, мінерали та антиоксиданти, які перешкоджають утворенню ракових хвороб.

Однак експерти підкреслюють, що одержимість соками є одним з головних чинників розвитку епідемії ожиріння на планеті. Дієтологи називають соки такими ж шкідливими для здоров’я, як кока-кола, за кількістю цукру. Дійсно, в деяких соках цукру стільки, скільки його не зустрінеш навіть в популярній газованій воді.

Саме тому соки можна звинуватити в набиранні ваги, поширення діабету другого типу і проблеми з зубами. Експерти підкреслюють, що при обробці натуральних фруктів і овочів і перетворенні їх на соки втрачається величезна кількість корисних поживних речовин, які людина би отримала, якби їла повноцінне яблуко або апельсин.

Немає жодних сумнівів у тому, що фрукти та овочі корисні для нас. Вони захищають людей від інсульту, гіпертонії, хвороб серця і навіть деяких видів раку. Вони забезпечують наш організм цинком, необхідним для імунної системи, і фолієвою кислотою, необхідною для виробництва червоних кров’яних клітин. Проблема полягає в тому, що в соках корисних поживних речовин куди менше.

Значна їх кількість міститься в шкірці і м’якоті, які в процесі виготовлення соків видавлюються або знищуються. Крім того, в соках немає волокон, а ця частина фруктів і овочів є необхідною для травної системи людини. Волокна допомагають розвитку корисних бактерій в кишечнику.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
КОРИСТЬ СОКІВ

ЕКСПЕРТИ РОЗПОВІЛИ, ЯК ПОТРІБНО ПИТИ СОКИ

ЗДОРОВІ НАПОЇ ДЛЯ ВСІЄЇ РОДИНИ