Століттями людство намагалося з’ясувати, як стримати процес старіння, щоб відстрочити остаточний кінець смерті. Запобігаючи природному розкладу тіла, ми сподіваємося збільшити тривалість життя.

Доктор Морган Левін – вчена з Єльського університету, яка має чотири методи обігу назад біологічного віку, калькулятор, розроблений фахівцем боротьби зі старінням.

Доктор Левін каже, що старіння – це “не тільки результат хронологічного часу”, а й “біологічних змін, яких зазнає наше тіло”, передає Express. Протягом усього життя тіло людини зазнає численних стресів і напружень, які штовхають і тягнуть кожну клітину. Одним із найвпливовіших факторів у всьому цьому є дієта людини.

Читайте також:  Кава позитивно впливає на ерекцію

Тут набуває чинності перша порада Левіна; вона рекомендує переходити на рослинну дієту у 75% випадків. Білок, присутній у багатьох видах м’яса, надає ефект старіння.

Люди, які дотримуються дієти з високим вмістом білка понад 20 відсотків, були пов’язані з 74-відсотковим підвищеним ризиком ранньої смерті порівняно з людьми на дієті з низьким вмістом білка. Однак це змінилося, коли джерело білка стало рослинним.

Друга порада Левіна полягає в тому, щоб взагалі не їсти. Три цикли голодування на рік зменшують біологічний вік на два з половиною роки.

Люди, які постили, також демонстрували «молодший імунний профіль».

Читайте також:  Їжте менше цього м'яса, якщо хочете знизити тиск

Крім їжі та голодування ключову роль відіграють фізичні вправи; зокрема, вправи HIIT (високоінтенсивні інтервальні тренування).

Подібно до того, як голодування є формою гормезису, тіло піддається шоку і покращується у відповідь на цей шок.

Остання порада Левіна: щоб добре спати, підвищіть рівень білка нікотинамідадеіндінуклеотиду. Щоб покращити тип сну, який стимулює цей білок, вчені рекомендують голодування та фізичні вправи.