У більшості випадків комахи не представляють для людини ніякої небезпеки. Але іноді вони можуть нести на собі патогенні мікроорганізми, що є причиною серйозних інфекційних захворювань.

Мухи, комарі і таргани – це не просто неприємні комахи, які дзижчать над вухом і повзають по кухні. Боротися з ними стоїть ще й тому, що вони є переносниками серйозних інфекційних захворювань, деякі з яких навіть можуть призводити до смерті людини. Чим же так небезпечні ці комахи?

Чим небезпечні «кімнатні» мухи?

До вас в квартиру залетіла муха. Справа звичайна – можна «прибити» мухобойкою або ж не звертати уваги, рано чи пізно вилетить у вікно. Однак ми б вам, все ж, рекомендували встановити москітну сітку, оскільки муха, що прилетіла з вулиці, може нести на собі безліч патогенних мікроорганізмів. Так, мухи переносять на собі частинки фекалій, а разом з ними і цілий букет небезпечних бактерій, що викликають такі захворювання, як черевний тиф, дизентерія і навіть холера! Крім того, мухи є переносниками трахоми – захворювання, що є причиною розвитку сліпоти. Якщо у вашому будинку літають мухи, то не тримайте продукти харчування відкритими, вони можуть сідати на їжу і залишати на ній бактерії.

Читайте також:  Лазерна епіляція: що це таке і чим характеризується?

Тарган

Руді гості на кухні

В даний час тарганів на кухні стає все менше, що не може не радувати, адже ці комахи є переносниками більше 50 різних захворювань. Так, руді таргани переносять туберкульоз, правець, дифтерію, трахому, вірусні гепатити, сальмонельоз і безліч інших інфекційних захворювань. Крім того, нерідко на тарганів у дітей розвивається алергія. Викликана вона часточками хітину, які відвалюються від тарганів і змішуються з домашнім пилом.

Тарган також переносять і яйця глистів, таких як гострики, волосоголовці і лентец широкий.

Комар

Кровопивці і їх небезпечні укуси

Чимало небезпечних захворювань здатні переносити комарі. Правда, умовою зараження є той факт, що патогенні віруси, бактерії або личинки повинні розвиватися безпосередньо в організмі комара. Розповіді про те, що комар може вкусити інфіковану людини і потім цією ж кров’ю заразити здорову людину, є вигадкою. Так що чутки про зараження СНІДом через комариний укус – не більше ніж міф.
 
Тим не менш, комарі служать рознощиками таких страшних захворювань, як малярія, лихоманка Західного Нілу, жовта лихоманка та інші. На щастя, таких видів комарів, які б розносили ці захворювання, в Україні просто немає. Але якщо ви перебуваєте в країнах з жарким кліматом (особливо в країнах Африки), то слід бути дуже уважним.

Читайте також:  Вебинары для врачей: эффективное современное обучение

Зі слиною комара в організм людини можуть потрапляти філлярії. Це такі дрібні паразити, які здатні викликати стійке і тривале підвищення температури тіла і закупорку лімфатичних судин.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
ІНСЕКТОФОБІЯ – БОЯЗНЬ КОМАХ

8 КОМАХ, ЯКІ ЗАМІНЮЮТЬ ЇЖУ

ЗАСОБИ ВІД УКУСІВ КОМАХ