Американські лікарі з клініки Майо розповіли про найбільш часті причини головного болю. Однією з них є зміни в рівнях деяких гормонів.

Деякі люди тривалий час страждають від головного болю, не здогадуючись про реальні причини його появи, що призводить до безконтрольного прийому препаратів, а це ще більше погіршує стан справ. Страждає не тільки здоров’я, але і виявляється вплив на активність і продуктивність людини.

Одне з пояснень – напруга м’язів шиї, що сприяє погіршенню кровообігу з зачіпанням роботи головного органу центральної нервової системи. Винуватицею може бути і невралгія трійчастого нерва – це дуже болючий твк, схожий на удар електричного струму, що вражає частину обличчя, «йде» від вилиці до підборіддя. Незважаючи на короткі епізоди, стан прогресує.

Читайте також:  Лікар-психіатр назвав 7 звичок, які миттєво зроблять вас привабливішими

Зміни в рівнях серотоніну і естрогену також здатні призвести до дискомфорту, як і фактори способу життя, серед яких стрес, зміни погоди, вживання кофеїну або недолік сну.

Серед інших частих причин головного болю: надмірний прийом ліків, гострий синусит, тромбоз судин головного мозку, аневризма, енцефаліт, рак, зловживання алкоголем.

Що стосується лікування, то терапія полягає в призначенні фахівцем відповідних препаратів. У складних випадках може допомогти хірургічна процедура, яка полягає в стимуляції потиличного нерва. Добре себе зарекомендували масаж і голковколювання. Обов’язковою умовою є відмова від напоїв, що містять кофеїн, додали американські лікарі.