Прочитавши цю стати, ви переконаєтеся в тому, що сечовидільна система – це складна і унікальна структура, що виконує роль фільтра в нашому організмі.

1. Нирки – фільтр організму

Нирки є одними з найважливіших органів, що підтримують життєдіяльність організму. У нирках відбувається процес фільтрації крові, за допомогою чого відділяється сечовина, що утворилася при розпаді білка, одержуваного з їжею. Розмір нирок приблизно з кулак, і розташовані вони в поперековій області. Сечовидільна система влаштована так, що очищена кров знову попадає в загальне кров’яне русло, а сечовина та інші продукти розпаду потрапляють в сечовий міхур, звідки згодом евакуюються назовні.

2. Як сеча потрапляє в сечовий міхур?

При надлишку рідини в нирках вона виштовхується в систему сечоводів. М’язові скорочення сечоводів сприяють просуванню рідини далі вниз до сечового міхура. У деяких людей, які страждають на сечокам’яну хворобу, камені можуть застрявати в сечоводах, тим самим перекриваючи їх просвіт. Це створює певні складності, і в деяких випадках вимагає негайного хірургічного втручання.

3. Про важливість регулярного спорожнення сечового міхура

Сечовий міхур – орган сечовидільної системи, що має мешковидную форму. Сечовий міхур дорослої людини може вмістити 200-400 мл рідини. При заповненні сечового міхура сечею людина відчуває позив до сечовипускання. Важливо спорожняти сечовий міхур регулярно, щоразу, як відчувається позив. Якщо цього не робити, то сеча концентрується, що сприяє розмноженню мікроорганізмів, і в кінцевому підсумку – розвитку інфекції. Небезпека інфекції сечового міхура в тому, що патологічний процес може поширитися на сечоводи і нирки, викликаючи більш небезпечні захворювання.

4. Про сфінктер сечового міхура

У нормі у здорової людини в спокійному стані сечовий міхур перекритий спеціальним сфінктером. При потягу до сечовипускання сфінктер розкривається, що дозволяє сечі безперешкодно вийти по сечівнику назовні. При порушенні роботи сфінктера спостерігаються симптоми нетримання сечі, які можуть розвинутися внаслідок цілого ряду причин: віку, вагітності, хронічних захворювань сечостатевої системи та інших.

5. Чоловіча та жіноча уретра

Анатомічні особливості сечовипускального каналу у чоловіків і жінок дещо відрізняються. Так, у чоловіків уретра значно довша, ніж у жінок. Це призводить до того, що жіночий організм більш схильний до ризику інфікування сечостатевої системи. Патогенні мікроорганізми набагато легше потрапляють в жіночу уретру через її порівняно невелику довжину більш широкого діаметра.

6. Простата і проблеми сечовипускання

У чоловіків з віком відбуваються зміни в передміхуровій залозі. Вона може збільшуватися, тим самим чинячи тиск на сечівник, що перешкоджає нормальному відтоку сечі. Нерідко проблеми з простатою з часом призводять до еректильної дисфункції і інших проблем в інтимній сфері.

7. Аналіз сечі

За допомогою простого аналізу сечі можна діагностувати безліч захворювань і станів сечостатевої системи. Так, наявність білка в сечі може свідчити про проблеми з нирками, а наявність у сечі цукру вказує на розвиток (або наявність) цукрового діабету.

8. Про ниркову недостатність

Ниркова недостатність – серйозне захворювання, при якому нирка втрачає здатність виконувати покладені на неї функції з фільтрації крові. Термінальні стадії ниркової недостатності можуть стати підставою для проведення трансплантації нирки. Однак така операція вимагає тривалого очікування, поки не знайдеться відповідний донор. Для очищення крові від продуктів метаболізму пацієнт потребує регулярного проведення процедури діалізу, коли кров фільтрується через спеціальний апарат.

9. Антибактеріальні властивості сечі

Як це не дивно, але сеча має виражені антибактеріальні властивості. В давнину сечею навіть обробляли рани і синці. А на полях битв, коли антибіотики були недоступні, сеча допомогла врятувати багато людей від ампутації через гангрену.

10. Уринотерапія

Сеча – це не тільки відходи, а й ліки. В Індії та інших країнах Азії сеча застосовується для лікування шкірних захворювань, а також застосовується всередину при різних шлунково-кишкових розладах. Уринотерапія відноситься до нетрадиційної медицини, і поки що не має наукового обгрунтування.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
СИМПТОМИ ПРОСТАТИТУ

ЗАПАЛЕННЯ УРЕТРИ