Захворюваність на рак по всьому світу збільшується, і одним з факторів, що сприяють цьому, на думку вчених, є нехтування здоровим харчуванням. Наукові фахівці розповіли про те, які типи продуктів можуть викликати рак.

1 тип продуктів, які викликають рак: цукор. Згідно з даними, отриманими вченими з Бельгії, цукор може сприяти зростанню злоякісних пухлин – це пов’язано з тим, що процес гліколізу (розщеплення глюкози) стимулює розмноження ракових клітин. Дослідники пов’язують надмірне споживання цукру з розвитком раку прямої кишки, грудей і сечового міхура. В той же час зовсім без цукру не можна: його низька концентрація в крові і тканинах мозку статистично корелює з високим ризиком розвитку злоякісної пухлини нервової тканини.

Від чого дійсно потрібно відмовитися раз і назавжди, – це штучні цукрозамінники. Замінники цукру, штучні барвники та ароматизатори, а також напої та продукти, які їх містять можуть бути дуже токсичними для організму, підкреслюють медики. Зловживання продуктами, що містять цукрозамінники, здатне довести до виникнення раку горла, стравоходу, шлунка.

2 тип продуктів, які викликають рак: ковбасні вироби. Ковбаса визнана Міжнародним агентством з дослідження раку (МАДР) продуктом з доведеною канцерогенною активністю – її регулярне вживання експерти пов’язують з розвитком колоректального раку.
Крім того, є наукові дані про те, що звичка їсти ковбасу може призвести до розвитку раку грудей. Замість м’ясних виробів вчені рекомендують частіше вживати птицю або рибу.

3 тип продуктів, які викликають рак: вироби з високим вмістом жиру. Регулярне вживання жирних продуктів (особливо, що містять трансжири і тваринний жир) діє як стимулятор поділу стовбурових клітин у тканинах кишечника, викликає ріст злоякісних пухлин, – це показали експерименти на мишах. Вчені вважають, що зловживання жиром провокує незворотні мутації клітин, що призводять до можливої появи раку не тільки у кишечнику, але і в інших органах.

4 тип продуктів, які викликають рак: оброблена їжа. Багато вчених говорять про те, що рак викликають не конкретні продукти, а спосіб їх приготування. Найбільш небезпечна в цьому плані ультра-оброблена їжа – різний хліб і випічка, газовані напої, пластівці з цукром, напівфабрикати, м’ясні продукти. Така їжа відрізняється високим вмістом цукру, жиру і солі, при тому, що в ній майже немає вітамінів і клітковини, і процес її засвоєння може провокувати небезпечні клітинні зміни.

Крім того, не варто вживати в їжу продукти з тривалим терміном придатності.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: ЯК ВИНИКАЄ І РОЗВИВАЄТЬСЯ РАК?