Чи є якийсь найкращий вік для батьківства? Експерти називають чотири фактори, які чоловіки повинні мати на увазі.

Якість сперматозоїдів. Незважаючи на те, що чоловіки можуть розмножуватися все своє життя, якість та кількість сперматозоїдів з часом погіршуються. У міру дорослішання чоловіка його сперматозоїди зазнають генетичних змін, що підвищує ризик пошкоджень ДНК сперматозоїдів. Це може вплинути на його фертильність та здоров’я майбутніх дітей. Крім того, нездоровий спосіб життя та стрес також знижують кількість сперматозоїдів у чоловіків. Тому для того, щоб стати батьком здорової дитини, у чоловіка мають бути здорові сперматозоїди. Коли чоловік здоровий і веде правильний спосіб життя, цей період слід вважати кращим часом для зачаття дитини.

Вік. Чоловік біологічно може стати батьком, якщо він матиме здорову кількість сперматозоїдів. Оскільки чоловіки, як правило, репродуктивні протягом усього життя, вони можуть стати батьками навіть у глибокій старості. У чоловіків немає особливих вікових бар’єрів для батьківства.

Матеріальне становище. Хоча два вищезгадані фактори є повністю біологічними, соціальні та економічні фактори також відіграють важливу роль у визначенні відповідного віку для того, щоб стати батьком. Якщо чоловік фінансово нестабільний і не має коштів забезпечити себе та сім’ю, зачати дитину буде не дуже гарною ідеєю – краще зачекати на зміни ситуації. Дитині потрібно багато любові, турботи і, на жаль, грошей.

Ухвалення відповідальності. Стати батьком означає багато обов’язків. Вам потрібно буде змінити свій спосіб життя та приділяти час дитині. Протягом 6 років (до початку походів до школи) ваше життя обертатиметься виключно навколо дитини, тому що їй буде потрібно максимальне піклування. Якщо ви готові взяти на себе відповідальність і стати батьком, зараз саме час стати батьком.