Воду люблять всі. Одних приваблює її спокійна блакитна гладь, інших захоплює бурхлива течія і величезні хвилі. На сьогоднішній день існує широкий вибір водних видів спорту на будь-який смак.

Дослідження Медичного центру Університету Бейлор показали, що люди, які вибирають водні види спорту, отримують більше задоволення від тренувань, ніж ті, хто займається в залі або на стадіоні. За даними Стокгольмського коледжу фізичної культури і спорту, вода перешкоджає перевтомі, за рахунок чого тренування триває довше, спалюється більше калорій і фізична форма приходить в норму. Більше того, оскільки для тренувань на воді (наприклад, на дошці) потрібні добре розвинені навички балансування, неможливо знайти водний вид спорту, який не зміг би привести ваші стегна і торс в ідеальну форму за короткий проміжок часу.

Водна стихія знайома нам з самого народження, адже можна сказати, що ми «плаваємо» ще у внутрішньоутробному стані. Навколоплідні води на 98% схожі з світовим океаном. Тому версія того, що ми походимо з води, здається мені більш ніж логічною. Крім того, ми на 70% складаємося з води. Це і допомагає будь-якій людині, навіть з надмірною вагою, почувати себе у воді «невагомим». До того ж вона полегшує біль, розслабляє всі м’язи і суглоби.

Плавання

Плавання

Плавання – один з найпопулярніших видів водного спорту, що існує багато століть. Найпопулярніші змагання з плавання проходять на Чемпіонаті світу з водних видів спорту та Олімпійських іграх. Дозволяє поліпшити фізичну форму і витривалість.

Незважаючи на всі плюси плавання, плавання від бортика до бортика швидко набридає, тому багато людей кидають тренування. Вибирайтеся на природу, плавайте у відкритих водоймах, а відвідування басейну обмежте 2-3 в тиждень.

Серфінг

Серфінг

Є різні види серфінгу, залежать від довжини дошки для серфінгу, її дизайну, форми хвилі, яка насувається і стилю катання. У цьому виді спорту основну роль відіграє баланс. Для серфінгу можна використовувати спеціальні дошки, мати, лонгборди, водні лижі, софт-топи або скімборди. Серфінг не тільки тренує ноги і торс, але і замінює кардіо-тренування.

Читайте також:  Які існують сучасні способи підтяжки грудей
Віндсерфінг

Віндсерфінг

Віндсерфінг поєднує в собі елементи серфінгу і майстерність парусного спорту. Обладнання, яке використовується тут являє собою дошку для серфінгу з вітрилом, закріпленим на рухомий щоглі. Віндсерфінг – ефективне тренування всього тіла. Цей вид спорту задіює передпліччя, корпус, а також верхню і нижню частину спини.

Вейкбординг

Вейкбординг

Уявіть собі, що ви займаєтеся серфінгом, ковзаючи по водній гладі за швидкісним човном. Ось що таке вейкбординг в двох словах. Найбільше навантаження припадає на руки і ноги, так як необхідно постійно балансувати. Цей вид спорту чимось нагадує сноуборд і зазвичай виконується в невеликих водоймах, озері, наприклад.

Водні лижі

Водні лижі

Цей вид спорту відмінно підійде для новачків, адже для того, щоб встати на лижі особлива фізична підготовка не потрібна. Для ковзання по поверхні води використовуються дві або одна лижа, яка прикріплюється до високошвидкісного катера з допомогою лижного кабелю або каната. Водні лижі стали частиною всіх великих чемпіонатів з водних видів спорту, включаючи Олімпійські ігри, Всесвітні ігри та чемпіонати світу.

Кайтсерфінг

Кайтсерфінг

У кайтсерфінгу використовують невелику дошку для серфінгу або вейкборд, який натягується кайтом – великим керованим повітряним змієм. Щоб зрозуміти, як керувати кайтом, необхідно пройти навчання. Якщо знати правила і дотримуватися інструкції, ви полюбите цей спорт всім серцем. Крім того, кайтсерфінг – це насичене адреналіном тренування, яке тонізує все тіло в рекордні терміни, спалюючи до 600 калорій на годину. В той час, як ви задіюєте нижню частину тіла, щоб балансувати на дошці, працюють груди, руки, плечі і спина, допомагаючи підтримувати тіло у вертикальному положенні. Чим сильніший ваш торс, тим легше вам буде навчитися кайтсерфінгу.

Скімбординг

Скімбординг

На відміну від серфінгістів, які вибирають для плавання круті хвилі, скімбордери починають на пляжі, пробираючись з дошкою крізь піну попередніх хвиль. Дошка, яку вони використовують, менша, ніж у серфінгістів. Займатися скімбордингом можна на озерах та річках, на відміну від серфінгу, який передбачає водойми побільше.

Кліфф-дайвінг (стрибки зі скель)

Кліфф-дайвінг

На перший погляд, і не подумаєш, що кліфф-дайвінг відноситься до спорту. Проте, щорічно проводяться змагання з кліфф-дайвінгу. Висота, з якої нирці занурюються у воду, дорівнює висоті восьмиповерхового будинку. Кліфф-дайвери постійно подорожують по світу в пошуках екзотичних місць і гострих відчуттів.

Читайте також:  Догляд за шкірою під час стресу - на що звернути увагу
Водне поло

Водне поло

Цей вид спорту дуже енергійний, тому вважається відмінним тренуванням для всього тіла. Гравці тут і плавають, і захищають м’яч, і забивають його у ворота суперника. Водне поло – дуже інтенсивний і змагальний спорт, з великою кількістю стратегій і прийомів.

На жаль, водне поло – не дуже розвинений і популярний вид спорту в нашій країні, адже для тренувань потрібен цілий басейн, причому сконструйований особливим чином. Водне поло користується великою популярністю в Угорщині, Іспанії, Італії, Америці. Там цей вид спорту представлений у багатьох школах і коледжах. До того ж, водне поло вважається одним з найскладніших видів спорту, всі гравці постійно знаходяться в дії. Тому як дитині, так і дорослому буде корисно і цікаво ним займатися.

Рафтинг

Рафтинг

Любителі гострих відчуттів і екстремали оцінять цей футуристичний водний спорт. Необхідно маневрувати надувним плотом у бурхливому та небезпечному потоці води. Команда може складатися з 4-12 чоловік. Цей вид спорту – ідеальний для відпочинку з сім’єю або друзями, однак варто враховувати місце розташування і швидкість течії води.

Синхронне плавання

Синхронне плавання

Поєднує в собі елементи плавання, гімнастики і танцю, що виконуються під музичний супровід. Синхронне плавання вимагає гнучкості, аеробної витривалості, сили, грації, згуртованості з командою і чіткого контролю дихання, особливо під водою. Олімпійські і світові чемпіонати не допускають чоловіків до змагань, однак, є багато інших чемпіонатів, які дозволяють плавцям чоловічої статі брати участь у змаганнях з синхронного плавання.

Синхронне плавання відмінно підійде для дівчаток. Це допоможе їм удосконалити їх танцювальні навички (50% часу приділяється хореографії), координацію і диханню, адже більшу частину вони проводять під водою.

Водна аеробіка

Водна аеробіка

Водна аеробіка являє собою систему вправ, яка виконується на мілководді. Такі заняття корисні абсолютно для всіх, включаючи вагітних жінок і літніх людей. Вода підтримує тіло, знижуючи ризик пошкодження м’язів і суглобів, а також запобігає перегріву тіла, що робить аквааеробіку безпечним та ефективним видом спорту. Водна аеробіка допомагає зміцнити м’язи, при цьому не вимагаючи від вас вміння плавати.

Читайте також:   Поради від тренера щодо набору маси
Дайвінг

Дайвінг

Дайвінг тонізує все ваше тіло завдяки постійному опору, створюваного водою, і допомагає спалити більше 500 калорій за одне занурення. Більш того, дослідження, проведені Національними інститутами охорони здоров’я та університетською лікарнею в Упсалі в Швеції, показали, що глибоководна техніка підводного плавання знижує кров’яний тиск, зменшує стрес і збільшити функцію легенів.

Фрідайвінг

Фрідайвінг

Фрідайвінг тренує ваше тіло з допомогою тривалого перебування під водою без використання спорядження для дайвінгу. Щоб досліджувати підводний світ, необхідно вміти затримувати дихання на тривалий період часу під водою. Мета полягає в тому, щоб кинути собі виклик і дізнатися свою межу, щоб з часом покращити його.

Падлбордінг

Падлбордінг

Падлбордінг – це повноцінне тренування всього тіла, яке задіює ноги, стегна і торс для дотримання рівноваги і балансу, в той час як ви працюєте руками і спиною, щоб рухатися. Тонізуюча напруга м’язів – не єдина перевага. Найбільшою перевагою падлбордінгу є те, що він тренує ваш баланс і фокусування. Почніть з довгої широкої дошки, забезпечуючої стабільність, і поступово перейдіть на більш коротку і більш вузьку.

Каякінг

Каякінг

Каякінг – це вид екстремального спорту, який з’явився відносно недавно. Він являє собою сплав по бурхливій річці на одномісному судні, яке і називається каяком. Якщо ви думаєте, що сидячи в каяку, нижня частина тіла перестає працювати, то ви здивуєтеся, дізнавшись, що красиві стегна і сідниці є одними з найбільших переваг цього виду спорту. Стискаючи сідниці для поворотів та балансування, ви за допомогою статичних ізометричних вправ тренуєте нижню частину тіла. Для більшого ефекту, під час веслування тримайте спину прямо і повертайте тулуб з кожним ударом весла.