Домінуючий в даний час варіант Delta вже кинув виклик стримуванню коронавірусу, викликавши інший набір симптомів у порівнянні з вихідним штамом. Але тепер виникаючі респіраторні захворювання можуть ще більше заплутати спроби охарактеризувати смертельний коронавірус.

Додаток ZOE позначив п’ять найбільш поширених симптомів у вакцинованих.

Експерти попереджають, що респіраторне захворювання, яке легше поширюється в зимові місяці, може спровокувати хвилю хвороб цієї зими. Багато симптомів, що відрізняють COVID-19, подібні до симптомів, викликаних застудою, що «ускладнює відмінність».

Професор Ірен Петерсон, професор епідеміології та інформатики здоров’я в Університетському коледжі Лондона, пояснила:

“Нежить і головні болі є симптомами багатьох інфекцій, але також можуть бути першими і єдиними симптомами. Тому, якщо у вас є ці симптоми, я б порадив пройти тестування”.

Читайте також:  Спеціаліст: чистка зубів відразу після сніданку небезпечна

Додаток ZOE вказує, що з 20 симптомів, пов’язаних з коронавірусом, наступні п’ять можуть бути ключовими для розрізнення різних вірусів цієї зими.

Чхання

Згідно з додатком ZOE, чхання було ідентифіковано як ознака COVID-19 у людей, які були вакциновані.

Головний біль

За даними ZOE, головний біль вважається одним з маловідомих симптомів вірусу, але він з’являється одним з перших і зустрічається частіше, ніж інші класичні симптоми Covid, включаючи кашель, лихоманку та втрату нюху.

Нежить

Нежить може бути симптомом COVID-19. Однак, згідно з додатком, поширеність нежиті, ймовірно, буде вище, коли рівень поширення вірусу високий.

Читайте також:  Коли фрукти можуть шкодити станом печінки? Пояснює лікарка

Втрата запаху

Втрата нюху є одним з найбільш значущих предикторів COVID – 19 і вимагає негайного тестування.

«Якщо у вас аносмія або зміна нюху, ви можете помітити, що не відчуваєте запаху речей, які сильно пахнуть, таких як кава або квіти».

Додайте UkrHealth в обрані джерела Додати в обрані Google News