Вчені назвали віковий проміжок, в якому найбезпечніше стати батьком.

Медики з Стенфордського університету опублікували в журналі British Medical Journal результати свого дослідження, що стосується зв’язку між віком батька і можливими патологіями вагітності та порушеннями у дитини.

Були проаналізовані дані понад 40 тисяч дітей, народжених з 2007 по 2016 роки. В результаті медики прийшли до висновку, що ризики для здоров’я дитини починають рости після 35 років. Раніше вже було доведено, що на здоров’я плода може впливати вік обох батьків. Зокрема, медики звертали увагу на те, що у «пізніх» дітей високий ризик хромосомних порушень, в тому числі, синдрому Дауна.

Британські медики прийшли до висновку, що діти, народжені від чоловіків старше 45 років, набирають менше балів за системою експрес-оцінки стану здоров’я, яку проводять відразу після появи дитини на світ. На 14% зростає ризик передчасних пологів, нестачі маси і порушень внутрішньоутробного розвитку, які загрожують життю і здоров’ю плода. Крім того, у матері підвищується ризик розвитку діабету вагітних, а після народження діти виявляються на 18% більш схильні до нападів.

Фахівці висловили стурбованість тенденцією до пізнього створення сім’ї і нагадали, що з віком погіршується якість сперми, а також ростуть ризики генетичних ушкоджень. Вони вважають, що найсприятливіший вік для того, щоб завести дітей, це проміжок між 25 і 40 роками.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: СХИЛЬНІСТЬ ДО ВУГРІВ ЗАЛЕЖИТЬ ВІД БАТЬКІВ