Похмілля досить неприємний стан, при якому виникає маса поганих симптомів. До цих пір немає точної причини, чому це відбувається. Але явно одне – надмірне вживання алкоголю шкодить здоров’ю людини. Однак дослідники стверджують, що похмілля можна запобігти. Як це зробити, ми розповімо.

Лайфхак №1: вживання спаржі

У 2009 році дослідники перевірили теорію про те, що спаржа здатна захистити клітини печінки від різних пошкоджень. Справа в амінокислотах і мінералах, які містяться в цьому продукті. Експеримент проводили в чашці Петрі. Але незважаючи на це, вдалося довести, що вживання спаржі здатне допомогти запобігти похмілля.

Як працює цей лайфхак? Кількість харчових волокон, вітамінів А і С здатне допомогти тілу ефективніше справлятися з дією алкогольних токсинів. Відповідно, похмілля буде попереджено. Вживати спаржу потрібно перед тим, як почати випивати.

Читайте також:  Неприємні відчуття в ногах можуть говорити про венозну недостатність
Лайфхак №2: вживання світлого алкоголю

Темні алкогольні напої сприяють більш тяжким наслідкам з ранку, похмілля буде набагато сильніше. Такі результати дослідження, опублікованого у виданні Alcoholism: Clinical and Experimental Research. У випробуваннях було встановлено, що справа не тільки у вигляді алкоголю, але і в кількості вжитого. Чим більше випито, тим сильніше похмілля.

Але все ж експерти рекомендують або відмовитися від алкоголю, або пити щось світле, щоб запобігти похмілля.

Лайфхак №3: вітамін В

Вітамін В дозволяє допомогти печінці розщеплювати алкогольні напої. Також у цього елемента є приголомшлива властивість – воно запобігає пошкодженню нервів в процесі вживання міцного. Одне з досліджень на цю тему було опубліковано в Popular Scince. Виявилося, що прийом добавок з вітаміном В до і після того, як людина починає випивати, допоможе запобігти похмілля. Наступного ранку симптоми похмілля будуть не такими вираженими. Не треба думати, що обов’язково приймати різні вітамінні комплекси і БАДи. Адже вітамін В можна черпати і з інших джерел. Наприклад, він міститься в м’ясі, яйцях, фруктах і рибі. Головне, ретельно поставитися до вибору продуктів, які ви їсте перед вечіркою.

Читайте також:  Скільки часу потрібно проводити на сонці, щоб отримувати достатньо вітаміну D
Лайфхак №4: газована вода

Є певні види газованої води, які здатні запобігти похмілля. За словами вчених, це «Спрайт». Справа в тому, що саме він збільшує активність ферменту, який руйнує ацетальдегід, а це досить шкідливе з’єднання, яке і є причиною сильного головного болю. Похмілля буде знижено за рахунок вживання газованого напою. Правда, варто відзначити, що всі випробування проводилися в лабораторних умовах на мишах, але ви можете випробувати даний лайфхак і на собі.

Лайфхак №5: більше кисню

Відомо, що алкогольні напої, в яких міститься більше кисню, допоможуть швидше протверезіти. Також вони здатні запобігти серйозні наслідки і похмілля. Вся справа в тому, що кисень збільшує швидкість розщеплення алкоголю печінкою. Також у кисню є ще одна позитивна властивість — він може зруйнувати токсини, які якраз і провокують утворення похмілля. Відповідно, це позитивно позначиться на самопочутті. Велика ймовірність, що в такому випадку можна навіть запобігти похмілля, тому зверніть увагу і на цей лайфхак, якщо збираєтеся на вечірку.

Читайте також:  Чому так складно втримати вагу після схуднення

До речі, не обов’язково вживати кисневі напої. Є й інший лайфхак — можна просто частіше виходити на вулицю, щоб вдихнути свіжого повітря. Все це допоможе запобігти похмілля.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: ЗАСОБИ ВІД ПОХМІЛЬНОГО ГОЛОВНОГО БОЛЮ