Вживання алкоголю – одна з поширених причин головного болю. Цей симптом похмілля є результатом інтоксикації організму.

Причини похмільного головного болю

Надходячи в людський організм , та ще й у надмірній кількості, алкоголь запускає безліч різний реакцій. Кожна з них зі свого боку провокує появу головного болю. Етиловий спирт пригнічує вироблення антидіуретичного гормону , який перешкоджає надмірному виділенню води нирками . У результаті відбувається зневоднення , від чого страждає також головний мозок. З іншого боку , алкоголь впливає на печінку , яка довго виводить продукти розпаду метанолу , а цей процес супроводжується болісним головним болем. Ситуація посилюється тим , що багато алкогольних напоїв містять речовини , які впливають на тонус судин : судини розширюються , викликаючи головний біль.

Крім того , похмільний головний біль пов’язаний з гіпоклікеміею (алкоголь впливає на метаболізм глюкози) і активацією симпатичної нервової системи під дією алкоголю.

Інтенсивність похмільного головного болю залежить не тільки від кількості , але і від найменувань випитих напередодні алкогольних напоїв. До більш вираженого болю призводять напої, що містять тирамін , гістамін , смакові добавки ( лікери , червоне вино , коньяк , бренді , віскі , сурогати алкоголю). Менш хворобливі відчуття виникають після вживання горілки , білого вина і джину .

Симптоми

Головний біль може з’явитися як через півгодини після пиятики , так і на наступний ранок. Цей вид головного болю схожий з болем при мігрені. Люди з похміллям описують його словосполученням «голова розколюється ».

На відміну від звичайного , похмільний головний біль пульсуючий і супроводжується запамороченням , нудотою , млявістю , тремтінням рук , стрибками тиску . Ейфорія , викликана вживанням алкоголю , при похміллі змінюється і пригніченим станом, мислення сповільнюється.

Не варто випивати в безмірних кількостях , навіть зрідка ! Алкогольна амнезія симптом серйозний , може свідчити про органічній патології головного мозку.

Лікування

Існує кілька способів для позбавлення від головного болю при похміллі , які краще застосовувати комплексно.

Рясне пиття . Необхідно пити більше рідини , так як в « похмільний ранок » дефіцит рідини в організмі досягає до 1,5 л . Пийте воду ( краще мінеральну , лужну ) не залпом , а протягом перших 1-1,5 годин. Із сечею з організму підуть шкідливі речовини. Допоможе міцна кава або чай , зелений чай , настоянка на насінні кардамону або кмину. Можна випити капустяний або огірковий розсіл , щоб заповнити втрати електролітів , або кефір , кисле молоко.

Лід. Кілька шматочків льоду загортають у який-небудь матеріал або поліетиленовий пакет і прикладають до голови. Під впливом холоду судини почнуть звужуватися , і головний біль поступово відступить . Полегшення прийде вже через кілька хвилин.

Контрастний душ. Зміна температури води поліпшить стан судин і зменшить інтоксикацію , так як токсини виділяються також через шкіру. Не можна перестаратися з дуже холодною водою , оскільки це створить більше навантаження на серце.

Звичайний душ (краще теплий , з температурою до 50 градусів) також покращує обмінні процеси і регулює потовиділення.

Якщо народні методи не допомагають , для позбавлення від похмільного головного болю використовують фармакологічні препарати.

Активоване вугілля . Приймати з розрахунку 1 г на 10 кг ваги. Замість вугілля можна використовувати інші адсорбенти – карболен , ентеросгель , препарати на основі білої глини.

Вітамін С. Алкоголь виводить цей вітамін з організму , тому потрібно прийняти 500 мг аскорбінової кислоти. Вітамін С пов’язує і нейтралізує токсини.

Анальгетики. Ацетилсаліцилова кислота та нестероїдні протизапальні засоби ( ібупрофен , напроксен ) .

Панангін і аспаркам . Містять велику кількість калію і допомагають заповнити втрату електролітів , від яких залежить інтелектуальна і фізична діяльність .

Зараз існують різні фармацевтичні препарати , які послаблюють симптоми похмілля , включаючи головний біль ( Алка – Зельтцер , Алькапрім , Антипохмелін , Зеналк тощо). Препарати необхідно запивати великою кількістю води.

Заборонено вживати повторні дози алкоголю. Таке «лікування » може бути в певній мірі ефективно тільки для людей , які страждають на хронічний алкоголізм .

Постійно питущим людям позбутися від похмільного головного болю звичайними засобами не вдасться. Того, хто п’є постоянно необхідно пройти курс лікування у невропатолога і усувати симптоми поетапно комплексними методами.

Профілактика похмільного головного болю

Якщо ви не в змозі відмовити собі у вживанні алкогольних напоїв , то навчіться робити це з розумом. Щоб після вживання спиртного голова не розколювалася від болю , не пийте на голодний шлунок , добре закушуйте , чергуйте алкоголь з водою , соком , морсом , робіть перерви після вживання алкоголю. Перед застіллям рекомендується з’їсти цитрусові , або випити цитрусові соки , напої з вмістом вітаміну С.