Якщо протягом тривалого часу думки про секс не викликають ентузіазму, можливо, варто звернутися до лікаря – і зовсім не сексолога!

Вік, звичка, стрес або просто втома — у зниження лібідо може бути чимало причин. А буває і так, що потяг, який знизився або зовсім зник попереджає: обережно, з цим хлопцем точно не все в порядку! І тоді є сенс уважніше придивитися і до партнера, і до відносин – чи не токсичні вони? Але якщо все в порядку, а сексу не хочеться, це може бути сигналом певних проблем зі здоров’ям. Ми зібрали найпоширеніші медичні причини низького лібідо.

Ви мало спите

Скорочення часу нічного відпочинку або погіршення його якості (наприклад, нічні пробудження або неглибокий сон, який не переходить в глибоку фазу) негативно позначається на жіночому лібідо. В середньому, кожна недоотримана нами година сну знижує наше сексуальне бажання на 15%.

У вас депресія

Депресія і підвищена тривожність — справжні вбивці лібідо. Самі по собі ці розлади не сприяють виникненню сексуального бажання, але і антидепресанти також можуть негативно впливати на його появу: жіноче лібідо найбільш ефективно знижують трициклічні антидепресанти, а ось на бажання чоловіків діють селективні інгібітори зворотного захоплення серотоніну (СІЗЗС).

Ви проходите через менопаузу

В цей час у нас істотно змінюється гормональний фон: кількість естрогену і тестостерону зменшується, але ж саме ці гормони відповідають за сексуальне бажання. Крім того, під час менопаузи у жінок часто розвивається сухість піхви, через що секс може стати болючим. І хоча ця проблема легко вирішується використанням мастила, вона все одно може впливати на наше збудження.

Стрес

Щоб сексуальне бажання з’явилося, жінка повинна відчувати себе в безпеці, бути спокійною і розслабленою. Неможливо зробити це в стані стресу, особливо хронічного. Так що якщо вище лібідо десь загубилося, перевірте рівень стресу: можливо, вам пора всерйоз розслабитися.

Ви почали прийом нового препарату

Багато медикаментів впливають на рівень гормонів і тим самим знижують лібідо. І не тільки антидепресанти або гормональні контрацептиви: на нашому сексуальному бажанні негативно можуть сказати препарати для лікування хронічних захворювань, ніяк не пов’язаних з гормональною або репродуктивною системою.