Сьогодні, коли кожна хвилина на рахунку, довго хворіти – це недозволена трата часу. Як же швидко одужати?

4 роки застуди

Застуда … Це слово знайоме кожному. Причиною цього захворювання, як правило, є вірус. У теплу пору року, коли імунітет в «повному розквіті сил», вірусам досить складно проникнути в організм. Але з приходом осені все змінюється. Імунний захист слабшає, і ми стаємо легкою здобиччю для вірусів.

Переважна більшість людей на землі хоча б раз у році захворювали застудою. Ну а в середньому ми хворіємо застудою (або грипом) 2-3 рази на рік. Зазвичай хвороба триває від 7 до 10 днів. Якщо ж скласти все це разом, то за 75 років ми близько 4 років застуджені! Це нікуди не годиться. За великим рахунком за цей час можна отримати другу освіту, або зробити масу корисних речей. А ми шморгаємо носом, запасаємося серветками і відпрошуємося на лікарняний.

Кращий захист – профілактика

Отже, якщо ви не хочете провалятися 4 роки з застудою за своє життя, то потрібно зміцнювати свій організм. Найефективнішою профілактикою застуд і грипу є загартовування. Якщо ви загартовували свій організм, то ніяка застуда вам не страшна.

Загартовуванням ви привчаєте свій організм до перепадів температур. І в той час як ваші знайомі рятуються від застуди вдома, ви продовжуєте активне життя. На перших порах потрібно обмежити себе прийняттям повітряних ванн. Після чого, плавно переходіть до сухого, а потім і вологого обтирання. Далі переходимо до контрастниї процедур, а вже потім – до обливання холодною водою.

Знайте, що міцний імунітет – це в першу чергу копітка робота над собою. На імунітет впливає абсолютно все: харчування, фізичні навантаження, шкідливі звички, спадковість. Тому здоровий спосіб життя, це саме те, що дозволить вам рідше хворіти.

Якщо захворів

Крок № 1 

Якщо захворівЯк рідше хворіти ми вже з’ясували, а тепер давайте розберемося, як швидко одужати? Адже від застуди ніхто не застрахований, і якщо вірус вас атакував, то ви повинні знати, як з ним швидко впоратися. Найголовніша умова тут, це почати лікування якомога раніше. Ніколи не відкладайте лікування на потім. Вже при перших пчихах і нежиті приступайте до активних дій.

Для того щоб застуда пройшла швидко, лікарі рекомендують лікуватися вдома, тепло загорнувшись у ліжку. Через вірусну інфекцію у вашому організмі будуть накопичуватися токсини, тому пийте багато рідини (2 – 2,5 л), щоб запобігти наслідкам інтоксикації. Підійдуть відвари ягід (зокрема, ефективний відвар журавлини і шипшини), лужна мінеральна вода без газу, трав’яні чаї. Якщо температура тіла вище 38,5 градусів, то її потрібно збивати жарознижувальними засобами.

Температуру нижче 38,0 збивати не рекомендується, так як тим самим ви позбавите організм головної противірусної зброї – інтерферону. Адже саме завдяки підвищенню температури в організмі активно синтезується інтерферон. Однак дану проблему допомагають вирішити препарати, які містять мефенамінову кислоту. Це засіб діє одразу в кількох напрямках: збиває високу температуру і одночасно сприяє виробленню інтерферону. Так що організм і далі продовжує боротьбу з вірусом.

Крок № 2 – знищити вірус

Як вже говорилося, причиною грип і застуда в переважній більшості випадків є вірус. Тому найшвидший спосіб поправитися – якнайшвидше позбутися винуватців «свята». Адже разом з вірусами піде і температура, нежить і всі ті неприємні симптоми, які супроводжують застуду.”Говорити про антибіотики для лікування грипу взагалі не має сенсу – вірусні захворювання не лікуються антибактеріальними препаратами. Антибіотики можуть бути призначені у разі важких ускладнень грипу”.

Будьте здорові!

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
ЯК ВИЛІКУВАТИ ЗАСТУДУ ЗА ОДИН ДЕНЬ

ВІД ЗАСТУДИ ДОПОМОЖУТЬ ІНГАЛЯЦІЇ