Уже в наші дні дослідники можуть з упевненістю сказати про те, що смак традиційно улюблених продуктів зміниться до кінця нинішнього століття. Хліб, як показало останнє дослідження, теж опиниться в списку таких продуктів.

Те, що хліб майбутнього буде серйозно відрізнятися від того, яким його знають люди в наші дні, встановили співробітники німецького Інституту біорізноманіття імені Йоганна Генріха фон Тюнена в Брауншвейгу. Судячи з викладенням вчених, хліб уже в осяжному майбутньому – через кілька десятків років значно погіршиться. Аналітики вважають, що хліб майбутнього буде сильніше кришитися, що, в кінцевому рахунку, негативно відіб’ється на його смакових якостях.

Читайте також:  Пиво визнали корисним для мозку

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: ХЛІБ: КОРИСТЬ ЧИ ШКОДА?
 
Коментуючи підсумок своєї роботи, керівник дослідження Ремі Мандершайд заявив, що в середньому якість випічки хліба в майбутньому впаде на двадцять відсотків – це при тому, якщо кількість протеїнів у борошні скоротиться на десять відсотків. Тема протеїнів у борошні порушена недарма. Дослідження німецьких вчених показало, що до кінця століття борошно з пшениці для випічки хліба буде містити на 5-10 відсотків менше протеїнів, а, крім того, в ньому значно зміниться склад білків.
 
З’ясувати, яким стане хліб майбутнього, вченим допоміг експеримент. Фахівцями була вирощена пшениця на полі з штучно змодельованими кліматичними умовами, які, на думку вчених, будуть типовими для кінця 21 століття. З’ясувалося, що борошно з такої пшениці виходить менш якісним, менш в’язким.
 
Пошуки аналога нинішньому хлібу стануть явищем майбутнього, не сумніваються деякі вчені. Серед доповідей ООН вже озвучувалася інформація про те, що в 2020 році людство чекає продовольча криза. Технології виготовлення хліба в майбутньому будуть задіяти використання «екзотичних» для сучасних людей інгредієнтів – комах, водорості, рідкі субстанції, вважають експерти. Традиційне «борошняне» виробництво хліба перестане справлятися з зі стрімко зростаючими споживчими запитами землян, яких також буде все більше.

Читайте також:  Дефіцит вітаміну D може призвести до смерті

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
ЧИМ КОРИСНИЙ ЗЕРНОВИЙ ХЛІБ?

УКРАЇНСЬКИЙ ХЛІБ ПРОВОКУЄ ІНСУЛЬТ