Мозок споживає більше енергії, ніж інші органи. Він становить від загальної маси тіла лише 2%, але забирає близько 20% енергії, що виробляється тілом.

1. У людського ембріона на ранніх стадіях утворюється 250000 нейронів в хвилину.

2. Найбурхливіший розвиток мозку відбувається у віці від 2 до 11 років.

3. Чим освіченіша людина, тим менше ймовірність захворювань мозку. Інтелектуальна активність викликає виробництво додаткової тканини, що компенсує хвору.

4. Заняття незнайомою діяльністю і спілкування з тими, хто перевершує вас за інтелектом — відмінні засоби розвитку мозку.

5. Сигнали в нервовій системі людини досягають швидкості 288 км/г. До старості швидкість знижується на 15%.

6. У всіх людей приблизно однакове число нервових клітин, як в дитинстві, так і в дорослому віці, але ці клітини ростуть, досягаючи найбільшого розміру в шість років. Мозок новонародженого збільшується втричі за перший рік життя (не дивно, що у малюків такі великі голови!).

7. Найвищий показник у світі IQ у японців — 111. У 10% японців показник вище 130.

8. Мозок не відчуває болю — у мозку немає больових рецепторів.

9. Позіхання часто асоціюється з недосипом і нудьгою, але насправді вона допомагає людині прокинутися. Під час позіхання розширюється дихальне горло, яке дозволяє легким отримати більше кисню, який з кров’ю надходить в мозок, роблячи нас бадьорішими

10. Молитва благотворно впливає на діяльність мозку, знижує частоту дихання. Під час молитви сприйняття інформації людиною йде, минаючи розумові процеси і аналіз, тобто людина йде від реальності. У цьому стані (як і під час медитації) в мозку виникають дельта-хвилі, які зазвичай фіксуються у немовлят у перші шість місяців життя. Хвильові коливання головного мозку нормалізуються та сприяють процесу самозцілення організму. Віруючі люди ходять до лікаря на 36% рідше, ніж невіруючі.

11. Для повноцінної роботи мозку потрібно випивати достатню кількість рідини. Мозок, як і весь наш організм, складається приблизно на 75% з води. Тим, хто намагається схуднути за допомогою пігулок і чаю, які виганяють з організму воду, слід бути готовими до того, що одночасно з втратою ваги вони втратять і в працездатності мозку.

12. Мозок прокидається довше тіла. Інтелектуальні здібності людини відразу після пробудження нижчі, ніж після безсонної ночі або в стані середньої тяжкості сп’яніння. Дуже корисно, крім ранкової пробіжки і сніданку, що підсилюють обмінні процеси, зробити ще маленьку розминку мозку. Це означає, що не варто з ранку включати телевізор, а краще трохи почитати або розгадати кросворд.

13. Мозку легше розуміти мову чоловіків, ніж жінок. Чоловічі і жіночі голоси діють на різні ділянки мозку. Жіночі голоси — більш музичні, звучать на більш високих частотах, діапазон частот при цьому ширше, ніж у чоловічих голосів. Людському мозку доводиться “розшифровувати” сенс того, що говорить жінка, використовуючи додаткові ресурси. До речі, люди, що страждають слуховими галюцинаціями, частіше чують саме чоловічу мову.

14. Мозок споживає більше енергії, ніж інші органи. Він становить від загальної маси тіла лише 2%, але забирає близько 20% енергії, що виробляється тілом. Цієї кількості енергії достатньо для роботи лампочки потужністю в 25 ватт. Енергія підтримує нормальне функціонування мозку і передається нейронами для створення нервових імпульсів.

15. Мозок містить приблизно 100 мільярдів нейронів (клітин, що генерують і передають нервові імпульси), стільки ж, скільки зірок у нашій галактиці і приблизно в 16 разів більше, ніж людей на Землі. Кожен нейрон пов’язаний з 10 000 інших нейронів. Ліва півкуля містить на 186 млн нейронів більше ніж права. Передаючи нервові імпульси, нейрони забезпечують безперервну роботу мозку.

16. Розмови про те, що люди використовують тільки 10% свого мозку — міф. Хоча не всі таємниці і можливості мозку розкриті, кожна частина мозку постійно виконує певну функцію, мозок завжди використовує стільки ресурсів, скільки йому в даний момент потрібно.

17. Кожну хвилину через мозок проходить 750-1000 мл крові, що становить 15-20% всієї крові в тілі людини.

18. Мозок виробляє 70000 думок в день.

19. Після 30 років маса мозку зменшується на чверть відсотка за кожний рік.

20. У 30% вісімдесятилітніх людей мозок функціонує не гірше, ніж у молодих людей.