Вистачить вже звинувачувати погану погоду, начальство, батьків і намети з фастфудом в тому, що ви не втрималися і з’їли цей гамбургер. А потім ще з’їли картоплю фрі. А потім ще випили солодкої газованої води. Немає ніяких зовнішніх факторів, «винних» у ваших зайвих кілограмах. Причина зовсім в іншому.

Прямо зараз як мінімум мільйон осіб намагаються вирішити проблему зайвої ваги. Комусь це вдається, комусь не дуже, хтось діє грамотно і послідовно, а хто-то хаотично пересувається від зриву до зриву. Так чи інакше, всі борються з наслідками і мало хто намагається розібратися в істинних причинах. Точніше, причини здаються настільки очевидними, що і аналізувати їх нібито немає сенсу. Примітно, що всі вони, як правило, пов’язані з якими-небудь зовнішніми факторами.

Ось найпоширеніші «винуватці»:

  • цукор — головна печаль всіх тих, що худнуть. В тих або інших формах і пропорціях він міститься в більшості звичних нам продуктах. Існує навіть теорія, що від нього слід повністю відмовитися заради ідеального тіла;
  • фастфуд — шкідлива, але дуже апетитна їжа, яка підстерігає нас на кожному кроці і трапляється саме тоді, коли ми страшно голодні;
  • спортивні зали — починати завжди важко, особливо коли навколо одні м’язисті спортсмени. Вони легко управляються з усіма тренажерами, до яких ви боїтеся навіть підступитися;
  • наші близькі — головні «спокусники». Їх «з’їж трохи, нічого страшного не станеться» принесли вам не один зайвий кілограм;
  • діти — вони готові цілодобово безперервно харчуватися солодощами, створюючи додаткову спокусу для дорослих;
  • наші батьки — вони не прищепили нам з дитинства здорові харчові звички і балували нас не найбільш корисною їжею;
  • робота — часті стреси, недосипання і відсутність часу не дають можливості налагодити правильний раціон;
  • глянцеві журнали — моделі з ідеальними тілами, після перегляду фотографій яких хочеться щось з’їсти торт цілком (від горя), або місяцями харчуватися тільки брокколі (від безвиході).
Читайте також:  Лікар назвав 5 речей завдяки яким проживете на 10 років довше

Піца

Можна назвати все перераховане вище причинами зайвої ваги? Так, але, швидше за все, непрямими. І визнати, що це лише другорядні фактори — дуже важливо. Як тільки ви зрозумієте, що відповідальність за тіло, в якому ви живете, лежить виключно на вас, все почне змінюватися.

Безумовно, бути жертвою, яка пояснює свої недоліки чимось ззовні, дуже зручно — це позбавляє від внутрішньої роботи над собою і дає можливість просто засмутитися, якщо щось не вийшло. Такий підхід позбавляє від необхідності прийняти свій промах, проаналізувати його і пообіцяти собі не повторювати помилок, адже бажаний результат важливіше хвилинної слабкості.

Читайте також:  4 популярні продукти ,які забирають у організму занадто багато енергії

Неможливо побудувати сильне і гарне тіло без боротьби — вам треба постійно долати себе, вивчати свої слабкості і вчитися справлятися з ними. Перемігши шкідливі звички і отримавши перші результати, ви побачите — це не кінець боротьби, а тільки початок. Відкриються нові вершини, які раніше здавалися недосяжними. Ось заради них і захочеться змінюватися.

— Реальна і єдина причина зайвої ваги — це кожен ваш вибір, який або наближає вас до мети, або віддаляє від неї.

Зробіть спорт і правильне харчування своїм хобі, полюбіть сам процес, тоді вам не потрібно буде намагатися знаходити час на тренування і готування. Улюблена справа з легкістю впишеться в розпорядок дня. Ви вкладаєте в неї свій час та сили і натомість отримуєте рельєфні м’язи, бадьорість і класне відображення в дзеркалі. Все як у бізнесі — грамотні вкладення в здоров’я і красу окупаються десятикратно.

правильне харчування

В будь-яких обставинах можна зробити вибір на користь сили. Стати більш енергійною, вільною і впевненою в собі людиною, налагодити сон, почати приймати менше ліків і забути про лікарів. Гармонізувати відносини з близькими і з самим собою, створити правильні харчові звички, позбавитися від залежності, проживати кожен день яскраво. Лише ваш вибір стоїть між тим, що ви маєте зараз, і тим, що хочете отримати. І ніякі обставини, місця або люди тут ні при чому.

Читайте також:  Названо незвичайний спосіб пожвавити інтимне життя в довгих відносинах

Поверніть ментальний перемикач і візьміть на себе тотальну відповідальність за своє життя. Візьміть участь в боротьбі з труднощами, оцініть плюси і мінуси змін і точно визначте, чого вам по-справжньому хочеться. Особиста відповідальність — це перший крок назустріч новому.

Потім проаналізуйте очікувані спокуси і зриви: що може вам перешкодити і як з цим впоратися. Підготуйте себе до тернистого шляху, але ніколи не забувайте, що бос, що приймає рішення, тут ви.

Не отримуєте підтримки від близьких? Знайдіть її джерело в чомусь іншому, а потім станьте зразком для наслідування для своєї сім’ї. Труднощів занадто багато, а ентузіазму вистачає ненадовго? Ідіть маленькими кроками, приймайте кожен день як виклик і не звертайте тому. Навіть якщо шлях буде повільним і важким. Для цих змін потрібно мобілізувати всі свої розумові, вольові і фізичні сили.

І пам’ятайте: вибір завжди за вами.

Джерело: The challenger