ГоловнаНовини Здоров'яЯк схуднути: один-єдиний спосіб, який працює

Як схуднути: один-єдиний спосіб, який працює

Вистачить вже звинувачувати погану погоду, начальство, батьків і намети з фастфудом в тому, що ви не втрималися і з’їли цей гамбургер. А потім ще з’їли картоплю фрі. А потім ще випили солодкої газованої води. Немає ніяких зовнішніх факторів, «винних» у ваших зайвих кілограмах. Причина зовсім в іншому.

фаст-фуд

Прямо зараз як мінімум мільйон осіб намагаються вирішити проблему зайвої ваги. Комусь це вдається, комусь не дуже, хтось діє грамотно і послідовно, а хто-то хаотично пересувається від зриву до зриву. Так чи інакше, всі борються з наслідками і мало хто намагається розібратися в істинних причинах. Точніше, причини здаються настільки очевидними, що і аналізувати їх нібито немає сенсу. Примітно, що всі вони, як правило, пов’язані з якими-небудь зовнішніми факторами.

Ось найпоширеніші «винуватці»:

  • цукор — головна печаль всіх тих, що худнуть. В тих або інших формах і пропорціях він міститься в більшості звичних нам продуктах. Існує навіть теорія, що від нього слід повністю відмовитися заради ідеального тіла;
  • фастфуд — шкідлива, але дуже апетитна їжа, яка підстерігає нас на кожному кроці і трапляється саме тоді, коли ми страшно голодні;
  • спортивні зали — починати завжди важко, особливо коли навколо одні м’язисті спортсмени. Вони легко управляються з усіма тренажерами, до яких ви боїтеся навіть підступитися;
  • наші близькі — головні «спокусники». Їх «з’їж трохи, нічого страшного не станеться» принесли вам не один зайвий кілограм;
  • діти — вони готові цілодобово безперервно харчуватися солодощами, створюючи додаткову спокусу для дорослих;
  • наші батьки — вони не прищепили нам з дитинства здорові харчові звички і балували нас не найбільш корисною їжею;
  • робота — часті стреси, недосипання і відсутність часу не дають можливості налагодити правильний раціон;
  • глянцеві журнали — моделі з ідеальними тілами, після перегляду фотографій яких хочеться щось з’їсти торт цілком (від горя), або місяцями харчуватися тільки брокколі (від безвиході).

Піца

Можна назвати все перераховане вище причинами зайвої ваги? Так, але, швидше за все, непрямими. І визнати, що це лише другорядні фактори — дуже важливо. Як тільки ви зрозумієте, що відповідальність за тіло, в якому ви живете, лежить виключно на вас, все почне змінюватися.

Безумовно, бути жертвою, яка пояснює свої недоліки чимось ззовні, дуже зручно — це позбавляє від внутрішньої роботи над собою і дає можливість просто засмутитися, якщо щось не вийшло. Такий підхід позбавляє від необхідності прийняти свій промах, проаналізувати його і пообіцяти собі не повторювати помилок, адже бажаний результат важливіше хвилинної слабкості.

Неможливо побудувати сильне і гарне тіло без боротьби — вам треба постійно долати себе, вивчати свої слабкості і вчитися справлятися з ними. Перемігши шкідливі звички і отримавши перші результати, ви побачите — це не кінець боротьби, а тільки початок. Відкриються нові вершини, які раніше здавалися недосяжними. Ось заради них і захочеться змінюватися.

— Реальна і єдина причина зайвої ваги — це кожен ваш вибір, який або наближає вас до мети, або віддаляє від неї.

Зробіть спорт і правильне харчування своїм хобі, полюбіть сам процес, тоді вам не потрібно буде намагатися знаходити час на тренування і готування. Улюблена справа з легкістю впишеться в розпорядок дня. Ви вкладаєте в неї свій час та сили і натомість отримуєте рельєфні м’язи, бадьорість і класне відображення в дзеркалі. Все як у бізнесі — грамотні вкладення в здоров’я і красу окупаються десятикратно.

правильне харчування

В будь-яких обставинах можна зробити вибір на користь сили. Стати більш енергійною, вільною і впевненою в собі людиною, налагодити сон, почати приймати менше ліків і забути про лікарів. Гармонізувати відносини з близькими і з самим собою, створити правильні харчові звички, позбавитися від залежності, проживати кожен день яскраво. Лише ваш вибір стоїть між тим, що ви маєте зараз, і тим, що хочете отримати. І ніякі обставини, місця або люди тут ні при чому.

Поверніть ментальний перемикач і візьміть на себе тотальну відповідальність за своє життя. Візьміть участь в боротьбі з труднощами, оцініть плюси і мінуси змін і точно визначте, чого вам по-справжньому хочеться. Особиста відповідальність — це перший крок назустріч новому.

Потім проаналізуйте очікувані спокуси і зриви: що може вам перешкодити і як з цим впоратися. Підготуйте себе до тернистого шляху, але ніколи не забувайте, що бос, що приймає рішення, тут ви.

Не отримуєте підтримки від близьких? Знайдіть її джерело в чомусь іншому, а потім станьте зразком для наслідування для своєї сім’ї. Труднощів занадто багато, а ентузіазму вистачає ненадовго? Ідіть маленькими кроками, приймайте кожен день як виклик і не звертайте тому. Навіть якщо шлях буде повільним і важким. Для цих змін потрібно мобілізувати всі свої розумові, вольові і фізичні сили.

І пам’ятайте: вибір завжди за вами.

Джерело: The challenger