Наука досі шукає секрети довголіття , хоча ряд досліджень на цю тему довів , що тривалість життя людини приблизно на 50 % залежить від генів , і на другі 50 % від здорового способу життя. У цьому питанні дієта грає вирішальне значення , адже деякі продукти харчування дозволяють жити довше і активніше . Ось три найкорисніших.

Червоне вино

Вхідний до складу червоного вина компонент ресвератол це пігмент , який міститься в шкірці винограду , забезпечуючи його характерний колір. Не так давно вчені з’ясували , що ресвератол збільшує активність специфічних генів , званих сиртуїнами , які захищають від вікових хвороб , обволікаючи собою мітохондрії – маленькі ” батарейки ” усередині клітин. Крім того алкоголь захищає від пошкодження ДНК , що також збільшує тривалість життя. Довжина теломерів (кінцевих ділянок хромосом) визначає , як довго ми будемо жити , і в той час як кофеїн вкорочує їх , алкоголь , навпаки , подовжує теломери . Звичайно , мова йде тільки про помірне вживання спиртного.
 
Йогурт

Медицина заново переглянула роль ” хороших бактерій ” , які живуть у нашому животі. Встановлено зв’язок між станом шлунково-кишкового тракту й імунної системи . Насправді , наш імунітет , можливо , живе саме в животі. Тепер ведуться дослідження про те , чи можуть певні штами пробіотиків збільшувати тривалість життя. Відомо , що миші, які одержували бактерії Bifidobacterium жили довше і були при цьому здоровішими.
 
Ягоди

Вміщені в рослинах молекули поліфеноли захищають їх від ультрафіолетової радіації та інфекцій . Дослідження показали , що ці компоненти здатні забезпечити і захист людини. Споживаючі 650 мг поліфенолів в день люди живуть довше за тих , хто отримує менше цих компонентів. У порції ягід міститься до 1200 мг поліфенолів. Особливо багата на них чорниця (700 мг на порцію) . У баклажанах до 1500 мг поліфенолів в порції.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
ЗАКОНИ ДОВГОЛІТТЯ

ЧИМ МЕНШЕ КАЛОРІЙ, ТИМ ДОВШЕ ЖИТТЯ