Для оздоровлення кишечника і всієї травної системи фахівці радять включатися в раціон йогурт, оливкову олію, волокнисті фрукти і овочі, часник, – про це повідомляє видання Times Now.

Здоровий кишечник дуже важливий для гарного травлення і втрати ваги. Основна функція кишечника – переробляти їжу, яку ми їмо, з моменту, коли вона надходить в організм, і до часу, коли вона всмоктується в організм і виводиться з нього у вигляді стільця. Різні ферменти, гормони та хімічні речовини відіграють роль у перетравленні їжі, і їх відсутність або неефективність може призвести до погіршення стану кишечника та викликати проблеми з травленням.

Існують 5 продуктів, вживання яких благотворно позначається на стані кишечника і травної системи організму в цілому.

Натуральний йогурт. Натуральний кисломолочний йогурт багатий корисними бактеріями, які сприяють поліпшенню кишкової мікрофлори, розвивають в ній популяцію корисних мікроорганізмів. Це покращує процеси травлення і допомагає зміцнити здоров’я в загальному, оскільки кишковий мікробіом тісно пов’язаний з імунітетом.

Оливкова олія. Оливкова олія містить жирні кислоти і поліфеноли, які служать харчуванням для корисних кишкових бактерій і мікробів. Згідно з деякими дослідженнями, оливкова олія таким чином може допомогти зменшити запалення кишечника.

Волокнисті овочі та фрукти. Клітковина також живить корисні бактерії в кишечнику, які при цьому виділяють речовини, що поліпшують стан кишечника – його слизової оболонки і ворсинок. Також при цьому розвивається здорова мікрофлора, сприяючи хорошому травленню і здоров’ю організму в цілому.

Часник. Вживання часнику дозволяє тримати під контролем шкідливі бактерії і дріжджі в кишечнику, не даючи їм розмножуватися.

Імбир. Зазвичай за допомогою імбиру лікують застуду і кашель, проте він дуже корисний і для оздоровлення кишечника. Імбир сприяє плавному просуванню їжі через шлунково-кишковий тракт і діє як знищувач патогенних бактерій в ньому.